پنج شنبه , ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد داخلی / ۶۲.۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای دولت صرف پرداخت حقوق و مزایا می‌شود

۶۲.۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای دولت صرف پرداخت حقوق و مزایا می‌شود

۶۲.۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای دولت صرف پرداخت حقوق و مزایا می‌شود

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-30 10:04:16Z | http://piczard.com | http://codecarvings.coméÛÜ۴^M€‹

اقتصاد > اقتصاد‌ ایران – همشهری آنلاین:
دولت در لایحه بودجه سال آینده ۶۲.۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای خود را برای پرداخت حقوق و مزایای شاغلان و بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی و والدین شهیدان هزینه می‌کند.
به گزارش ایرنا، دولت لایحه بودجه سال آینده کل کشور را چهاردهم آذرماه برای تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

مبلغ پیشنهادی دولت برای بودجه، ۱۰ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۳۹۲ میلیارد و ۹۳۴ میلیون ریال (۱۰ بیلیارد و ۸۴۹ هزار و ۳۹۲ میلیارد و ۹۳۴ میلیون ریال) است.

هر چند در لوایح بودجه سنواتی میزان دقیق اعتبار اختصاصی بابت حقوق و مزایان کارکنان دولت روشن نیست اما محاسبات نشان می‌دهد در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده، ۱۰۶۵ هزار میلیارد ریال (یک بیلیارد و ۶۵ هزار میلیارد ریال) یعنی ۴۵٫۶ درصد اعتبارات هزینه‌ای صرف پرداخت‌های پرسنلی وزارتخانه‌ها، موسسه‌ها و سازمان‌های دولتی و نهادهای نظامی و انتظامی می‌شود.

همچنین ۴۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار یعنی ۱۷٫۴ درصد اعتبارات هزینه‌ای به پرداخت حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشگری و حقوق جانبازان حالت اشتغال و والدین شهیدان اختصاص می‌یابد.

در مجموع در سال آتی ۱۴۷۷ هزار میلیارد ریال اعتبار (یک بیلیارد و ۴۷۷ هزار میلیارد ریال) معادل ۶۲٫۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای برای پرداخت حقوق و مزایای شاغلان و بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی و والدین شهیدان هزینه می‌شود.
در قانون بودجه ۱۳۹۵ سهم این اعتبار ۱۳۱۷ هزار میلیارد ریال (یک بیلیارد و ۳۱۷ هزار میلیارد ریال) معادل ۶۱٫۶ درصد اعتبارات هزینه‌ای بود؛ بنابراین شاهد رشد ناچیز سهم اعتبار حقوق و مزایای شاغلان و بازنشستگان از این اعتبارات هستیم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار