جمعه , سپتامبر 30 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / ۵ پروژه اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی گیلان به بهره‌برداری رسید
۵ پروژه اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی گیلان به بهره‌برداری رسید

۵ پروژه اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی گیلان به بهره‌برداری رسید

به گزارش همیار مردم به نقل از شبستان، «مسعود الماسی» امروز (یکشنبه، ۱۳ تیر) در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: از مجموع هشت پروژه اقتصاد مقاومتی سال ۹۹ سازمان جهاد کشاورزی، پنج پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر اینکه ۳۰۰ میلیارد ریال برای این پروژه‌ها هزینه شده و ۵۸ خانوار از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند عنوان کرد: مجموع پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی گیلان در سال ۹۹ هشت پروژه بوده است که اعتبارات لازم به آن تخصیص یافت.

الماسی اعتبار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی گیلان را هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال و تعداد کل اشتغال ایجاد شده به موجب آن‌ها را ۳۷۱ شغل اعلام کرد و افزود: از مجموع هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال حدود ۴۲ درصد اعتبارات یعنی معادل ۵۶۲ میلیارد ریال آورده مجریان بخش خصوصی و مابقی تسهیلات بانکی است.

وی با اشاره به اینکه سه پروژه باقیمانده اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی گیلان تاکنون بین ۵۵ تا ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند ابراز داشت: توسعه گلخانه‌های استان، توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار و احداث مرغ مادر گوشتی از جمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی جهاد کشاورزی گیلان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان احداث فرآوری قارچ دکمه‌ای و احداث دامداری ۲ هزار رأسی شیری را هم از جمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد و خاطرنشان کرد: احداث خوراک آبزیان و پروژه آبیاری تحت فشار روستای رودآباد شهرستان رودبار از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این سازمان است.