جمعه , سپتامبر 30 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / ۱۴ هزار بسته کمک‌معیشتی «هفته بسیج» بین‌ نیازمندان در گیلان توزیع می‌شود
۱۴ هزار بسته کمک‌معیشتی «هفته بسیج» بین‌ نیازمندان در گیلان توزیع می‌شود

۱۴ هزار بسته کمک‌معیشتی «هفته بسیج» بین‌ نیازمندان در گیلان توزیع می‌شود

سرهنگ دوم پاسدار کامیار مهدی‌پور با بیان اینکه برنامه‌های هفته بسیج با اولویت توزیع کمک‌های مومنامه بین نیازمندان در گیلان اجرا می‌شود اظهار داشت: برنامه زنده تلویزیونی “حدیث عشق” به‌مناسبت هفته بسیج و پویش نذر خون پیشکسوتان جهاد و شهادت از جمله برنامه‌های مدنظر است.

معاون فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان آیین بزرگداشت شهدای سلامت و تقدیر از مدافعان سلامت، پویش سلیمانی‌ها، رونمایی از مستند تلویزیونی “عشق ایثار” با محوریت نقش معلمان بسیجی و جهادی در حوزه تعلیم و تربیت در شرایط بیماری کرونا را جزو دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: تبادل تفاهم‌نامه بسیج جامعه کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای صدور پروانه‌های زراعی و باغی را نیز در هفته بسیج خواهیم داشت.

مهدی‌پور با بیان اینکه بسته‌های کمک‌معیشتی و مومنانه هفته بسیج در طول روز بین آسیب‌دیدگان کرونا در سطح استان توزیع می‌شود تصریح کرد: همچنین به‌مناسبت هفته بسیج، 114 مسکن محرومان، 7 مسجد، یک جاده بین مزارع و 8 پایگاه و حوزه مقاومت در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه فرهنگی، هنری و اجتماعی با سازمان بهزیستی و برگزاری مراسم استانی نقش فرهنگیان بسیجی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب به‌صورت ویدیو کنفرانس خبر داد و بیان داشت: رژه موتوری و خودرویی “نمایش اقتدار بسیج” به‌مناسبت سالروز تشکیل بسیج در سراسر استان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان با بیان اینکه طرح آزادی زندانیان دارای جرایم غیرعمد ورزشکار نیز توسط هیئت‌های ورزشی استان در هفته بسیج پیش‌بینی شده است تصریح کرد: افتتاح راهیان نور مجازی دانش‌آموزی، آئین عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌های معزز شهدا، افتتاح پروژه دامداری و افتتاح 8 واحد مسکن محرومان مددجویان کمیته امداد جزو دیگر برنامه‌ها است.

مهدی‌پور با اشاره به برگزاری ویزیت رایگان پزشکی، مشاور حقوقی و تحصیلی در 22 محل آسیب‌پذیر استان افزود: توزیع کمک‌های مومنانه بین آسیب‌دیدگان کرونا جزو برنامه‌های اولویت‌دار هفته بسیج است و در این راستا حدود 14 هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان توزیع می‌شود البته روزانه 4 هزار پُرس غذای گرم و مواد ضدعفونی‌کننده نیز در طول این هفته در مناطق محروم توزیع می‌شود.

وی از تبادل تفاهم‌نامه سازمان بسیج جامعه کشاورزی و نوغانداری کشور برای حمایت از زنجیره پرورش ابریشم و همچنین آغاز طرح “باغ کارخانه” برای حمایت از محصول چای و اجرای طرح حمایتی از 200 باغ چای در هفته بسیج خبر داد و گفت: برگزاری دوره آموزش پدافند غیرعامل در صنعت ساختمان، کلینیک سیار و تجلیل از خادمان بسیجی مساجد نیز در برنامه است.

به گزارش تسنیم، بیش از 40 سال از فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در 5 آذرماه سال 58 مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفان و ارتش 20 میلیونی می‌گذرد و در طول این 4 دهه هرگاه به عقب برمی‌گردیم کمتر جایی در تاریخ انقلاب اسلامی را می‌توان یافت که با نام بسیج و فرهنگ بسیجی عجین نشده باشد.

امروز بسیج توانسته است سبک جدیدی از دفاع “مردم‌پایه” را به جهان معرفی کند که موجب گشایش فصل جدیدی در ادبیات امنیتی جهان شده است و این سبک جدید می‌رود تا در ادامه راه خود به بسیج جهانی جهان اسلام منتهی شود.

منبع تسنیم