پنج شنبه , ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / بین المللی / یکی از مهم‌ترین مخالفان بشار اسد به آغوش دولت سوریه بازگشت

یکی از مهم‌ترین مخالفان بشار اسد به آغوش دولت سوریه بازگشت

یکی از مهم‌ترین مخالفان بشار اسد به آغوش دولت سوریه بازگشت

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-07 13:06:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

جهان > غرب آسیا – همشهری آنلاین:
نواف البشیر شیخ قبیله البکاره که از نظام سوریه جدا شده بود به دمشق بازگشت و اعلام کرد که در خدمت بشار اسد رییس جمهور سوریه و کشورش است.
به گزارش ايرنا به نقل از پایگاه خبری روزنامه رای الیوم،وی پس از بازگشت در سخنان خود در فرودگاه دمشق با بیان اینکه موضع گیری های قبلی خود را براساس تحلیل های اشتباه اتخاذ کرده گفت او اکنون در خدمت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است و به سوریه بازگشته تا در کنار هموطنان خود در مقابل تروریسم داعشی و النصره و اخوان المسلمین بایستد.

کاربران شبکه های اجتماعی ویدیوی از البشیر در دمشق منتشر کردند که او در آن ارتش سوریه، ایران و روسیه را به خاطر ایفای نقش ارزنده در زمینه مبارزه با تروریسم، اخوان المسلمین و داعش در این کشور ستود.

این روزنامه افزود البشیر ، همچنین یک مصاحبه با شبکه العالم ایران داشته است که براساس گزارش منابع آگاه این مصاحبه در استودیوی این شبکه در تهران انجام شده است.

نواف البشیر در این مصاحبه اعلام کرده که سقوط دولت بشار اسد یعنی انتخاب یک جایگزین و این جایگزین بدون شک داعش و جبهه النصره خواهد بود و سقوط موسسات دولتی سوریه خط قرمزی است که نباید از آن عبور شود.

وی همچنین گفت ایادی بیگانه و خارجی باعث شدند که اعتراض های مسالمت آمیز سوریه به تظاهرات مسلحانه و بحران تمام عیار تبدیل شود که ملت سوریه تاوان آن را پرداخت.

البشیر افزود در حال حضر ۸۰۰ گروه در سوریه وجود دارد و این یک فاجعه است. هریک از این گروه ها ۲۰ یا ۳۰ شهر و روستا را در اشغال خود داشته و پرچم خود را در آن برافراشته اند و سعودی و قطر و کشورهای دیگر از آنها پشتیبانی می کنند.

نواف البشیر از شخصیت های بارز و صاحب نفوذ در سوریه محسوب می شود و عشیره البکاره از بزرگترین قبایل عربی در سوریه است که امتداد آن به کشورهای عربی مجاور نیز کشیده شده است.

البشیر از پایه گذاران جریان معارض اعلامیه دمشق است که سال ۱۹۵۴ در دیر الزور به دنیا آمد. وی سال ۱۹۹۸ پس از درگذشت پدرش که شیخ قبیله البکاره بود، این منصب را عهده دار شد. در سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۲ میلادی نماینده مجلس بود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار