Paste your Google Webmaster Tools verification code here
دوشنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / گیلان / گیلان| مراسم گرامیداشت “روز آزمایشگاه” در رشت برگزار شد

گیلان| مراسم گرامیداشت “روز آزمایشگاه” در رشت برگزار شد

گیلان| مراسم گرامیداشت “روز آزمایشگاه” در رشت برگزار شد

 

به گزارش همیار مردم، کادر آزمایشگاهی جامعه درمانی در دانشگاه علوم پزشکی همواره با ارتقای دانش و مهارت خود در راستای تسهیل روند تشخیص بیماری‌ها و کمک به همنوعان خود گام بر می‌دارند و در انجام بهینه وظایف از هیچ تلاشی رویگردان نیستند.

این سپیدپوشان سلامت با تلاش برای ارائه بهترین پاسخ نیازهای آزمایشگاهی نظام سلامت همواره با تکیه بر علم، تعهد و تخصص خود نقش پررنگ و اثرگذاری را در سلامت جامعه ایفاء می‌کنند.

۳۰ فروردین ماه سالروز بزرگداشت حکیم سید اسماعیل جرجانی به‌عنوان روز آزمایشگاه در کشور معرفی شده است و این مناسبت بهانه‌ای شده تا همه ساله در این ایام از زحمات و تلاش‌های مردان و زنان سپید‌پوش آزمایشگاهی تقدیر شود.

برگزاری مراسم گرامیداشت روز آزمایشگاه همه ساله به‌دلیل برگزاری کنگره بین‌المللی ارتقای کیفیت در برج میلاد تهران با تاخیر در استان‌ها برگزار می‌شود.

مراسم گرامیداشت روز آزمایشگاه به‌مناسبت سالروز بزرگداشت حکیم سید اسماعیل جرجانی امروز با حضور کادر آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در سالن اجتماعات مرکز آموزشی و درمانی الزهرا(س) رشت برگزار شد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در این مراسم با گرامیداشت ولادت حکیم سید اسماعیل جرحانی و روز آزمایشگاه اظهار داشت: حکیم جرجانی برای نخستین بار دایرةالمعارف پزشکی را به زبان فارسی در قالب ۹ کتاب نوشته و انواع بیماری‌ها در کتب این حکیم طبقه‌بندی شده است.

افشین دلیری با اشاره به اینکه آزمایشگاهیان خدمات علمی ازرنده‌ای را به پزشکان و بیماران عرضه می‌کنند خاطرنشان کرد: آزمایشگاهیان یک تکیه‌گاه برای تشخیص پزشکان هستند و کاری بسیار حساس دارند چون در روند بهبود بیماران نقش ارزنده‌‌ای را ایفاء می‌کنند.

، در پایان این مراسم از تعدادی از کادر آزمایشگاهی دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان تقدیر شد

 

تسنیم

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار