شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / گیلان / گیلان| “بازار هنر” در پیاده راه فرهنگی رشت برپا شد + تصاویر

گیلان| “بازار هنر” در پیاده راه فرهنگی رشت برپا شد + تصاویر

گیلان| “بازار هنر” در پیاده راه فرهنگی رشت برپا شد + تصاویر

بازار هنر با حضور هنرمندان صنایع دستی گیلان در پیاده راه فرهنگی شهر رشت برپا شد.

مسئول برگزاری این بازار در این زمینه اظهار کرد: نمایشگاه صنایع دستی در قالب بازار هنر هفتگی در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی گیلان هر هفته پنج شنبه‌ها در پیاده راه فرهنگی شهر رشت برپا می‌شود.

محمد باکری با بیان اینکه هنرمندانی که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان موفق به اخذ گواهینامه می‌شوند در بازار هنر مورد حمایت قرار دارند افزود: فضایی ایجاد شده تا هنرمندانی که فرصت فروش ندارند از قالب دستفروشی خارج شوند و مستقیماً بدون حضور واسطه محصولات خود را به مردم عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه از حضور هنرمندانی که موفق به اخذ گواهینامه از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوند در این بازار استقبال می‌شود خاطرنشان کرد: زنده نگاه داشتن هنرهای اصیل و صنایع دستی کهن گیلان زمین از دیگر اهداف برپایی این بازار است و میزهای سنتی برای هنرمندان در نظر گرفته شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت توسعه گردشگری استان گیلان تصریح کرد: برپایی بازار هنر با استقبال خوبی از سوی مردم، گردشگران و هنرمندان رو به رو شده و بر آن هستیم تا در آینده ۲ روز در هفته بازار هنر را در رشت برپا شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ۴۰ غرفه بازار هنر رشت حصیربافی، سبدبافی، بامبوبافی، سفالگری ظرف‌های محلی همچون گمج و دست بافته‌های پشمی در کنار لباس‌های محلی قاسم آبادی و عروسک‌های کاموایی که هنر دست هنرمندان این دیار سرسبز است چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کنند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار