شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / گردشگری گیلان تاکید کردگروه‌های کوهنوردی مجوز برگزاری تورهای گردشگری را ندارند
گردشگری گیلان تاکید کردگروه‌های کوهنوردی مجوز برگزاری تورهای گردشگری را ندارند

گردشگری گیلان تاکید کردگروه‌های کوهنوردی مجوز برگزاری تورهای گردشگری را ندارند

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم، رییس دفتر بررسی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان از عدم صدور مجوز برای گروه‌های کوهنوردی به جهت برگزاری تورهای گردشگری خبر داد.
رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از عدم صدور مجوز برای گروه‌های کوهنوردی به جهت برگزاری تورهای گردشگری خبر داد.

روزبه آلیانی با اعلام این خبر گفت: در هفته‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت گروه‌های کوهنوردی و تبلیغات غیر مجاز آنان جهت جذب گردشگر بوده‌ایم.

وی در ادامه اظهار کرد: راهنمایان و دفاتر خدمات مسافرتی سال بسیار دشواری را سپری نمودند ولی هیچگاه از تصمیمات ستاد کرونا استان تمرد ننمودند و سلامت علاقه مندان به سفر برایشان مهم‌تر از اجرای برنامه‌های گردشگری بوده اما متاسفانه گروه‌های کوه نوردی به تنها چیزی که توجه نمی‌نمایند سلامت هموطنان عزیزمان است.

آلیانی افزود: مطابق با آیین نامه هیئت محترم وزیران و بند ۷قانون صنعت گردشگری هر گونه فعالیت گردشگری منوط به اخذ مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است برای چندمین بار از علاقمندان به سفر درخواست کرد تا فریب گروه‌های سودجو را که بدون هیچ ضابطه‌ای اقدام به اجرای برنامه‌های گردشگری می‌نمایند نخورند.

آلیانی در پایان ضمن تشکر از پرسنل زحمت کش پلیس پاوا استان که به طور مستمر در بازدیدها و نظارت‌های میدانی این اداره کل را همراهی مینماید اذعان داشت از هفته‌های آتی بر شدت برخورد با گروه‌های غیر مجاز کوهنوردی و گردشگری افزوده خواهد شد و اخبار مربوطه متعاقباً به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.