Paste your Google Webmaster Tools verification code here
چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / اجتماعی / کروناویروس جدید بیشتر چه کسانی را مبتلا می‌کند؟

کروناویروس جدید بیشتر چه کسانی را مبتلا می‌کند؟

با گسترش کروناویروس در چین، مشاهده آن در برخی کشورهای دیگر و همچنین اعلام وضعیت اضطرار بین‌المللی از سوی سازمان جهانی بهداشت درباره آن، یکی از سوال‌ها آن است که این ویروس جدید چه کسانی را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد، بیشتر سالمندان را گرفتار می‌کند یا افراد جوان‌تر نیز مستعد ابتلا به آن هستند؟

به گزارش همیار مردم، بر اساس اعلام متخصصان امر، امکان آلوده شدن به ویروس جدید کرونا برای تمام گروه‌های سنی وجود دارد.

البته سالمندان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند مانند آسم، دیابت و بیماری قلبی، بیش از سایرین مستعد ابتلا به نوع شدید این بیماری ویروسی هستند.

سازمان بهداشت جهانی به همه مردم در تمام گروه‌های سنی توصیه می‌کند که با رعایت بهداشت دست‌ها و بهداشت سیستم تنفسی، از خود در برابر این ویروس محافظت کنند.

همچنین تا به امروز داروی اختصاصی برای پیشگیری یا درمان ویروس جدید کرونا توصیه نشده است.

با این حال افرادی که با این ویروس آلوده شده‌اند، باید از مراقبت‌های مناسب در جهت بهبود علایم بیماری بهره‌مند شوند. علاوه بر این در مورد آنهایی که به نوع شدید بیماری مبتلا هستند، باید بالاترین سطح مراقبت‌های درمانی انجام شود.

در حال حاضر درمان اختصاصی این بیماری در دست تحقیق و بررسی است و باید در کارآزمایی‌های بالینی مورد آزمایش قرار گیرد.

سازمان بهداشت جهانی نیز به همراه گستره وسیعی از شرکای خود کمک می‌کند تا به پژوهش‌ها در این زمینه سرعت بخشیده شود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

رفتن به نوار ابزار