جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / بین المللی / کرملین از میانجیگری کیسینجر برای بهبود روابط روسیه و آمریکا استقبال کرد

کرملین از میانجیگری کیسینجر برای بهبود روابط روسیه و آمریکا استقبال کرد

کرملین از میانجیگری کیسینجر برای بهبود روابط روسیه و آمریکا استقبال کرد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-27 12:47:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

جهان > روسیه‌ و قفقاز – همشهری آنلاین:
کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه از موضوع مطرح شده در رسانه‌ها برای میانجیگری هنری کیسینجر وزیر امور خارجه اسبق آمریکا برای بهبودی روابط تیره و سرد دو کشور استقبال کرد.
به گزارش ایرنا، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در این باره اعلام کرد: کیسینجر سیاستمداری آگاه و دوراندیش است که اطلاعاتی عمیق از روابط مسکو و واشنگتن دارد.

بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، پسکوف تاکید کرد: اگر دانش سیاسی، تجربیات فنی و اقدام کیسینجر مورد نیاز باشد، ما از آن استقبال می کنیم.

پایگاه نشریه آمریکایی پولیتیکو روز یکشنبه نوشت، در حالیکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفته خواستار همکاری نزدیک تر با مسکو است، هنری کیسینجر ۹۳ ساله به عنوان یک واسطه احتمالی مطرح شده و ممکن است به توافق های آینده با روسیه کمک کند.

این پایگاه افزوده است: کیسینجر از سال ها پیش و از دهه ۱۹۹۰ با ولادیمیر پوتین آشنایی داشته و همزمان با بالا رفتن وی از پلکان قدرت این دو حتی زمان سردی روابط آمریکا و روسیه روابط گرم خود را حفظ کردند.

روابط واشنگتن و مسکو از سال ۲۰۱۴ در سه محور گسترش نفوذ نظامی ناتو بوِیژه آمریکا نزدیک و حتی هم مرز روسیه در شرق اروپا، دریای بالتیک و اوضاع سوریه تیره شده است.

از سوی دیگر، آمریکا و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۴ با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و کمک به مخالفان دولت این کشور، مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضدروسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل مسکو را در پی داشته است.

اکنون راهیابی ترامپ به کاخ سفید می تواند امیدها برای احیای روابط روسیه و آمریکا را که به پائین ترین سطح از زمان فروپاشی شوروی (سال ۱۹۹۱) رسیده است، افزایش دهد.

ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل به تازگی اعلام کرد: روابط مسکو و واشنگتن به پایین ترین سطح و دوره جنگ سرد رسیده و وضع کلی بسیار بد و بدترین از سال ۱۹۷۳ (شوروی) است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار