یکشنبه , مارس 26 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / کارخانجات نساجی صنایع پوشش گیلان تا پایان سال به چرخه تولید بازمی‌گردد
کارخانجات نساجی صنایع پوشش گیلان تا پایان سال به چرخه تولید بازمی‌گردد

کارخانجات نساجی صنایع پوشش گیلان تا پایان سال به چرخه تولید بازمی‌گردد

گروه استان‌ها ــ عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: بیش از ۵۰۰ دستگاه در کارخانه‌ صنایع پوشش گیلان در حال نصب است و تا عید تعداد زیادی از کارگران در شرکت مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش همیار مردم، محمدرضا احمدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از روند احیای کارخانه پوشش گیلان اظهار داشت: یکی از اتفاقات بسیار خوبی که اکنون در استان گیلان شاهد آن هستیم احیای کارخانجات پوشش گیلان است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس افزود: بیش از 4 هزار نیروی کار در این کارخانه مشغول به کار بودند اما عده‌ای آن را با خاک یکسان کردند و بیش از هزار و 750 دستگاه خوب کارخانه را با خود بردند لذا قصد داشتند برای این مکان، کاربری مسکونی بگیرند.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های نمایندگان گیلان در مجلس یازدهم این بود که شرکت‌های نابود شده مانند کارخانه پوشش گیلان را احیا کنیم ابراز داشت: در این راستا جلسات استانی و کشوری متعددی برگزار شد.

وی گفت: در زمان ریاست آقای رییسی در قوه قضاییه موضوع را با وی در میان گذاشتیم و ایشان در سفر استانی به گیلان این امر را مورد توجه قرار دادند همچنین رییس‌کل دادگستری و معاون وی و دادستان استان نیز برای راه‌اندازی مجدد پوشش پای کار آمدند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه بنده مداوم پیگیر درصد پیشرفت بازسازی بخش‌های کارخانه بودم افزود: اکنون بیش از 500 دستگاه در کارخانه‌ در حال نصب است و تا پیش از عید تعداد زیادی از کارگران در شرکت مشغول به کار می‌شوند.

احمدی ضمن تشکر از تمامی کسانی که برای احیای کارخانه پوشش پای کار آمدند به‌ویژه مسئولان مجتمع پوشش که خرابه باقی‌مانده از پوشش را احیا و به سالن ریسندگی رنگرزی تبدیل کردند اذعان داشت: پس از پایان بازسازی این سالن‌ها، سالن‌های دیگر نیز احیا می‌شود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه با احیای صنایع ورشکسته گیلان شاهد کاهش بیکاری خواهیم بود گفت: نمایندگان گیلان با راه‌اندازی مجدد صنایع رها شده پیگیر حل مشکل اشتغال جوانان بوده و امیدواریم در کل استان شاهد این اتفاقات خوب باشیم.