جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد خارجی / چین علیه آمریکا به سازمان جهانی تجارت شکایت کرد

چین علیه آمریکا به سازمان جهانی تجارت شکایت کرد

چین علیه آمریکا به سازمان جهانی تجارت شکایت کرد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-14 09:00:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

همشهری آنلاین:
چین برای جلوگیری از فشارهای بیشتر آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر دامن زدن به مسئله «دامپینگ»، با طرحی شکایتی خواستار توقف این روند توسط سازمان تجارت جهانی شد.

مهر به نقل از پایگاه خبری «نیوزنو» نوشت: چین در تازه‌ترین اقدام خود در راستای جنگ تجاری با آمریکا به سازمان جهانی تجارت شکایت کرد تا آمریکا و اتحادیه اروپا را مجبور کند در رابطه با الگوی قیمت‌گذاری بر روی کالاهای چینی در بحث مبارزه با «دامپینگ»، از الگوی قیمتی سایر کشورها استفاده نکند.

همچنین وزیر بازرگانی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: چین روند رفع اختلافات به وجود آمده با سازمان جهانی تجارت را در پیش گرفته و خواستار آن است که اعضای آن «مدل قیاس‌پذیری یک کشور» را در بحث قیمت‌گذاری کنار بگذارند.

به گفته تحلیل‌گران اقتصادی، این اقدام چین حاکی از اراده این کشور برای تصاحب کامل حقوق ۱۵ ساله چین در سازمان جهانی تجارت از بعد از ارجاع پرونده اختلاف چین با آمریکا به «حکمیت تجارت جهانی» است.

پکن با افزایش نگرانی‌های سیاسی اروپا و آمریکا درباره تهدید ورود کالاهای چینی به خاک این مناطق و نیز به مخاطره افتادن وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان در مسیر رقابت با رقبای چینی خود در حال تلاش برای حفظ بازار صادرات خود از فولاد تا صفحات خورشیدی است.

شکایت چین به سازمان جهانی تجارت، درست یک روز بعد از پانزدهمین سالگرد عضویت چین در این نهاد بین‌المللی و نیز به دنبال اظهارت هفته گذشته مقامات این کشور درباره استفاده از قیمت‌های داخلی در بحث مبارزه با دامپینگ، تنظیم شده است.

در همین حال سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: تمامی اعضای سازمان جهانی تجارت باید استفاده از «الگوهای قیمت کشور ثالث» را در بررسی‌های خود کنار بگذارند، در غیر اینصورت چین از قوانین تجارت جهانی برای احقاق حقوق خود استفاده خواهد کرد.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور جدی وارد مبارزه دامپینگ علیه چین شده اند و به کارگیری «مدل های کشور ثالث» از سوی آنها تعمدا موجب افزایش تعرفه بر روی کالاهای وارداتی چین به این مناطق شده و به طور کل اقتصاد چین را هدف قرار داده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار