جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد داخلی / چهارشنبه ۸ دی | افزایش قیمت طلای جهانی ادامه یافت

چهارشنبه ۸ دی | افزایش قیمت طلای جهانی ادامه یافت

چهارشنبه ۸ دی | افزایش قیمت طلای جهانی ادامه یافت

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-28 07:35:34Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

اقتصاد > اقتصاد‌ جهان – همشهری آنلاین:
طلای جهانی در معاملات سبک چهارشنبه ۸ دی‌ماه، تحت تاثیر ضعف اندک دلار برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت.
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۱۴۱.۴۵ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه به بالاترین سطح در دو هفته گذشته صعود کرده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۳ درصد افزایش یافت و در ۱۱۴۲.۴۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه ۵.۲۰ دلار یا ۰.۵ درصد افزایش یافت و در ۱۱۳۸.۷۰ دلار بسته شد.

جیانگ شو، تحلیلگر ارشد در گروه شاندونگ گولد گفت: در حال حاضر دلایل چندانی برای کاهش بیشتر قیمت طلا وجود ندارد. با اینهمه پس از نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا اندکی بهبود فنی پیدا کرده است. تا پایان سال چند روز بیشتر نمانده و تصور نمی‌رود بهبود قیمت این فلز ادامه پیدا کند.

ذخایر طلای “اس پی دی آر گولد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، روز سه‌شنبه ۰.۱۴ درصد کاهش یافت و به ۸۲۳.۳۶ تن رسید که منعکس‌کننده دید منفی سرمایه گذاران به طلاست. ذخایر این صندوق از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیش از ۱۳ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، در حال حاضر انتظارات بالایی برای افزایش بیشتر نرخهای بهره آمریکا در سال آینده وجود دارد که تاثیر منفی بر قیمت طلا گذاشته است. بانک مرکزی آمریکا در ۱۴ دسامبر برای نخستین بار در یک سال گذشته، افزایش نرخهای بهره را تسریع کرد و از برنامه خود برای سه دور افزایش نرخها در سال ۲۰۱۷ خبر داد.

دورنمای تحکیم بیشتر سیاست پولی آمریکا، تقاضا برای دارایی‌هایی مانند فلزات ارزشمند که سوددهی ندارند را کمتر کرده و در مقابل از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

شاخص دلار که این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ می سنجد، روز چهارشنبه ۰.۱ درصد اُفت کرد و در ۱۰۲.۹۶ واحد ایستاد.

ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت INTL FCStone در یادداشتی نوشت: انتظار نمی‌رود هفته جاری رویداد مهمی در بازار روی دهد و حرکت قیمت تحت تاثیر حجم اندک معاملات می‌ماند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۵.۹۵ دلار قرار گرفت. هر اونس پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش، ۹۰۳.۴۹ دلار بود و هر اونس پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش، ۶۷۶.۴۵ دلار معامله شد.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار