یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / بین المللی / پیش نویس بیانیه آستانه | درخواست آغاز مذاکرات بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴

پیش نویس بیانیه آستانه | درخواست آغاز مذاکرات بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴

پیش نویس بیانیه آستانه | درخواست آغاز مذاکرات بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-23 12:19:58Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

جهان > غرب آسیا – همشهری آنلاین:
براساس این پیش نویس بیانیه؛ روسیه، ترکیه و ایران به عنوان تضمین کنندگان آتش بس در سوریه بر ضرورت ازسرگیری مذاکرات درباره سوریه مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید دارند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جدیدترین اخبار و آخرین گزارش ها از نشست آستانه در باره سوريه به شرح ذیل است.

پیش نویس بیانیه آستانه؛ درخواست آغاز مذاکرات براساس قطعنامه ۲۲۵۴
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس ، در پیش نویس مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان درباره سوریه آمده است تضمین کنندگان آتش بس در سوریه خواستار آغاز مذاکرات براساس قطعنامه ۲۲۵۴ هستند. در این پیش نویس آمده است کشورهای حامی آتش بس در سوریه خواستار همکاری در جنگ علیه گروه های داعش و جبهه النصره هستند.

در پیش نویس بیانیه مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان که قرار است پس از این مذاکرات امضا شود آمده است روسیه ، ترکیه و ایران از جداسازی گروه های تروریستی و گروه های مسلح از یکدیگر و مبارزه مشترک علیه گروه های تکفیری صهیونیستی داعش و جبهه النصره استقبال می کنند. ضروری است ساز و کاری سه جانبه برای نظارت بر آتش بس در سوریه ایجاد شود.

براساس پیش نویس بیانیه مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان درباره سوریه روسیه ، ترکیه و ایران به عنوان تضمین کنندگان آتش بس در سوریه بر ضرورت ازسرگیری مذاکرات درباره سوریه مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید دارند.

بشار الجعفری: لحن تحریک ‌آمیز رئیس هیئت گروههای تروریستی حاضران را برانگیخت
شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد ، بشار الجعفری رئیس هیئت دولت سوریه در مذاکرات آستانه گفت تنها مسئله غیرمنتظره در نشست افتتاحیه خروج هیئتهای گروههای تروریستی از چارچوب دیپلماتیک بود و اظهارات رئیس این هیئتها ارتباطی با این نشست نداشت.

وی افزود صحبتهای ما در نشست آستانه خطاب به حاضران و افکار عمومی و مثبت و خوش بینانه بود. لحن تحریک آمیزی که صحبتهای رئیس هیئت گروههای تروریستی داشت حاضران را برافروخت. هیئت گروههای تروریستی به بررسی آنچه اوضاع در وادی بردی می نامد پرداخت که هدف از آن دفاع از جنایت جنگی بود که جبهه النصره مرتکب می شود. نمایندگان گروههای تروریستی می خواهند نشست آستانه را تضعیف کنند.

وی افزود: ما هنوز در ابتدای راه هستیم و باید منتظر تکمیل دستور کار نشست باشیم.

دی میستورا: باید راهکاری برای نظارت بر آتش‌بس در سوریه ایجاد شود
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: استفان دی میستورا نماینده سازمان‌ملل در امور سوریه گفت موفقیت مذاکرات آستانه راه را برای از سرگیری مذاکرات ژنو باز می‌کند.

وی افزود: مسائل انسانی سوریه باید حل شود و سازمان‌ ملل نمی‌خواهد شاهد ایجاد لیبی دیگری باشد.

دی میستورا از کشورهایی که مذاکرات آستانه را تضمین کرده‌اند خواست راهکاری برای نظارت بر آتش بس ایجاد کنند.

علوش: اولویت اصلی در مذاکرات آستانه تضمین آتش بس است
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از آستانه‌ ، محمد علوش که ریاست هیئت گروههای مسلح سوری را در مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان درباره سوریه به عهده دارد گفت: اولویت اصلی مذاکرات صلح سوریه در آستانه تضمین آتش بس در این کشور عربی و حل مشکلات انسانی است و پس از آن گفتگو درباره راه حل سیاسی امکانپذیر خواهد بود.

وی گفت: هدف ما تقسیم قدرت و ایجاد امنیت در سوریه است.

ابراز تردید سخنگوی هیئت گروههای مسلح درمورد موفقیت مذاکرات آستانه
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از آستانه ، یحیی العریضی سخنگوی کمیته عالی مذاکره کننده گروههای مسلح سوری گفت مخالفان سوری درمورد موفقیت مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان تردید دارند اما هیچ برنامه ای برای خروج از این مذاکرات ندارند.

وی افزود : شانس موفقیت این مذاکرات ۴۹ به ۵۱ است و این بدین معنی است که شانس موفقیت مذاکرات آستانه احتمالا ۴۹ درصد خواهد بود.

العریضی تصریح کرد: انتظار نمی رود هیچ تماس مستقیمی در آستانه انجام شود. با این حال اگر چنین اقدامی برای جلوگیری از کشتار ضروری باشد ، ما آماده آن هستیم. چنانچه مذاکرات آستانه شکست بخورد ، ما مبارزه را ادامه خواهیم داد.

مقام روس: مسکو از نتایج جلسه نخست مذاکرات آستانه رضایت دارد
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: رئیس هیئت مذاکره کننده روسیه گفت مسکو از نتایج جلسه نخست مذاکرات در آستانه درباره سوریه ابراز رضایت کرده است.

نماینده ایران: جامعه بین المللی باید توقف انتقال سلاح به سوریه را تضمین کند
شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد ، رئیس هیئت ایران در مذاکرات آستانه گفت جامعه بین المللی باید توقف انتقال سلاح به سوریه را تضمین کند.

تاکید آمریکا بر راه حل سیاسی برای بحران سوریه
سفیر آمریکا در قزاقستان گفت: واشنگتن بر ایجاد راه حل سیاسی بحران سوریه که دربرگیرنده بیشترین تعداد از مردم سوریه باشد، اصرار دارد.

لاوروف: مذاکرات آستانه مرحله مهمی در حل و فصل بحران سوریه
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت مذاکرات آستانه باید مرحله مهمی در حل و فصل بحران سوریه باشد.

وزیر خارجه قزاقستان: تنها راه حل بحران سوریه مذاکره است
غیرت عبدالرحمانوف وزیر امور خارجه قزاقستان امروز دوشنبه طی سخنانی در گشایش مذاکرات صلح سوریه در آستانه اعلام کرد به اعتقاد کشورش تنها راه حل بحران سوریه در مذاکره قرار دارد .

عبدالرحمانوف امروز با بیان این مطلب اعلام کرد : « نشست امروز نشانه بارزی از تلاش های جامعه بین المللی برای حل وفصل صلح آمیز اوضاع در سوریه به شمار می رود. قزاقستان بر این باور است که تنها راه درست برای حل بحران سوریه باید برگزاری مذاکرات مبتنی بر اعتماد و درک دوجانبه باشد. گفتگوهای چند روز آینده در قزاقستان باید به مسیری برای دستیابی به گشایش در حل وفصل بحران سوریه تبدیل شود. »‌

بشار جعفری: تروریستها را از چهارگوشه جهان به سوریه فرستادند و آنها را مخالفان میانه‌رو نامیدند
بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد و نشست آستانه گفت این نشست نتیجه تلاشهای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است که پس از سالها جنگ در سوریه که برای سادگی آن را بحران سوریه نامیده اند برگزار می شود. این یک نشست کاملا سوری – سوری برای گفتگو درباره چگونگی دستیابی به یک تصمیم ملی جامع است.

الجعفری افزود تروریستهای تکفیری را از چهار گوشه جهان جمع کردند و آنها را مسلح و حمایت مالی کردند و آموزش دادند از طریق مرزهای کشورهای همسایه ما به سوریه منتقل کردند و پس از آن به طرف کشتار سوریها سوق دادند و توجیه آنها نیز این بود که این تروریسم کور ، مخالفان میانه رو است.

سخنگوی مخالفان سوری:جلسه نخست مذاکرات آستانه رو در رو نخواهد بود
به گزارش خبرگزاری فرانسه از آستانه، سخنگوی مخالفان سوری روز دوشنبه اعلام کرد جلسه نخست مذاکرات صلح سوریه در آستانه «رو در رو» نخواهد بود.

ترکیه و روسیه توافق کردند مذاکرات نظام سوریه و مخالفان غیر مستقیم باشد.
ترکیه و روسیه توافق کردند مذاکرات بین دو طرف یعنی هیئت های نظام سوریه و مخالفان مسلح بصورت غیر مستقیم باشد.

دیدار هیئت سوری با هیئت ایرانی در آستانه
هیئت نظام سوریه در مذاکرات آستانه با هیئت ایرانی دیدار و درباره نشست آستانه تبادل نظر کرد.

دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با جابری انصاری
«استفان دی میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با «جابری انصاری» معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه و سرپرست هیات اعزامی ایران به اجلاس بین المللی آستانه دیدار و گفتگو کرد.

انصاری در این دیدار با اشاره به اقدامات و رایزنی های ایران ، روسیه و ترکیه برای موفقیت اجلاس آستانه و تاکید بر ضرورت نقش آفرینی فعال سازمان ملل در تسهیل گفتگوهای سوری – سوری اعلام کرد: نشست سه جانبه ایران ، روسیه و ترکیه جایگزین گروه بین المللی حمایت از سوریه (ISSG) نیست.

دی میستورا نیز در این دیدار با تاکید بر آمادگی سازمان ملل برای تسهیل گفتگوهای دولت سوریه و گروه های مسلح این کشور در اجلاس آستانه ، ابراز امیدواری کرد: این اجلاس بتواند به تحکیم آتش بس و فراهم کردن زمینه برای حل سیاسی بحران سوریه کمک کند.

مخالفان سوری :‌ در آستانه تنها درباره آتش بس مذاکره می کنیم
سخنگوی هیئت مخالفان سوری شرکت کننده در مذاکرات صلح سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان امروز دوشنبه اعلام کرد مخالفان در این مذاکرات تنها درباره راه های نجات آتش بس شکننده در سوریه مذاکره خواهند کرد.

قزاقستان: هنوز بر سر مذاکرات مستقیم در آستانه توافق نشده است
به گزارش خبرگزاری رویترز از آستانه، رومن واسیلنکو معاون وزیر امور خارجه قزاقستان امروز دوشنبه اعلام کرد طرف های شرکت کننده در مذاکرات صلح سوریه در شهر آستانه ، هنوز بر سر برگزاری نشست های رو در رو میان هیئت های دولت دمشق و گروه های معارض مخالف دولت به توافق نرسیده اند.

واسیلنکو که اندکی قبل از آغاز مذاکرات با خبرنگاران سخن می گفت تصریح کرد موضوع برگزاری مذاکرات مستقیم هنوز در دست بررسی است و تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار