دوشنبه , ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
عناوین خبر
خانه / علمی / پیشنهادات وزارت بهداشت درباره سهمیه آزمون‌ها در شورای انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود

پیشنهادات وزارت بهداشت درباره سهمیه آزمون‌ها در شورای انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود

پیشنهادات وزارت بهداشت درباره سهمیه آزمون‌ها در شورای انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه پیشنهادات وزارت بهداشت در خصوص اعمال سهمیه ۵ درصد آزمون‌های پزشکی به مراجع ذی‌ربط اعلام شده و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: ما در این رابطه مجری قانون هستیم.

به گزارش همیار مردم به نقل از ایسنا :

دکتر باقر لاریجانی  در خصوص اعمال ۵ درصد سهمیه قبولی در آزمون برای خانواده‌های جانبازان و ایثارگران، با بیان اینکه این مصوبه

وزارت بهداشت نبوده است و این وزارتخانه در این زمینه مجری قانون است، اظهار کرد: نظرات کارشناسی وزارت بهداشت و وزارت علوم در این زمینه به مراجع ذی‌ربط منعکس شده و این پیشنهادات در کمیته‌های مرتبط در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تابع تصمیمات مجلس در زمینه اعمال سهمیه‌ها است، افزود: در مجموع همه سهمیه‌های بومی که در وزارت بهداشت وجود دارد، با ضابطه است و به این ترتیب نیست که با سهمیه بومی هر فردی در آزمون‌های علوم پزشکی پذیرفته شود.

لاریجانی گفت: در وزارت بهداشت به دلیل اهمیت گروه پزشکی همیشه پایین‌ترین میزان پذیرش وجود دارد، به طوری‌که افراد باید حد نصابی از نمرات را کسب کنند که بتوانند از این سهمیه استفاده کنند و به همین علت برخی اوقات سهمیه بومی در وزارت بهداشت خالی می‌ماند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه سال گذشته در ظرفیت تخصصی با توجه به اینکه تعدادی از افراد حداقل نمره را کسب نکرده بودند، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از سهمیه بومی به سهمیه آزاد اختصاص یافت، ادامه داد: بنابراین در وزارت بهداشت، سهمیه بومی فقط بخشی از مجرای انتخاب دانشجو است.

وی تاکید کرد: البته ما همچنان بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی عمل خواهیم کرد، اما نظرات تخصصی وزارت بهداشت به مراجع ذیربط در این زمینه منعکس شده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه هیچ سهمیه‌ای با مصوبه وزارت بهداشت برای آزمون‌های علوم پزشکی وجود ندارد، افزود: تنها سهمیه‌های استعدادهای درخشان با مصوبه وزارت بهداشت اعمال می شود که آن هم به این ترتیب است که استعدادهای درخشان می‌توانند در صورتی که ۹۰ درصد نمره را بیاورند، از سهمیه برای انتخاب رشته های خاص استفاده کنند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار