چهارشنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / بین المللی / پوتین: بحران پناهجویان در اروپا نتیجه سیاست‌های اشتباه غرب در خاورمیانه است

پوتین: بحران پناهجویان در اروپا نتیجه سیاست‌های اشتباه غرب در خاورمیانه است

رئیس‌جمهور روسیه غرب را متهم کرد که با سیاست‌های غلط در خاورمیانه، اروپا را گرفتار بحران پناهجویان کرده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه می‌گوید که بحران پناهجویان در اروپا بحرانی قابل پیش‌بینی بود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، وی این بحران را بحرانی مرتبط با سیاست‌های غرب در خاورمیانه دانست و تصریح کرد: «ما سال‌ها قبل گفته بودیم که در صورت ادامه این سیاست اشتباه، مشکلات بزرگی به‌وجود می‌آید.»

رئیس‌جمهور روسیه غرب را متهم کرد که با اتخاذ سیاستی غلط به دنبال تحمیل استانداردهای خود به کشورهای خاورمیانه است و در این مسیر تفاوت‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و ملی را در آن منطقه در نظر نمی‌گیرد.

در شرایطی که غرب سال‌هاست از تروریست‌های سوریه حمایت می کند، سیاست مسکو همچنان حمایت از دولت قانونی این کشور است.

اروپا طی ماه‌های اخیر با سیل پناهجویانی مواجه شده که از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، از جمله سوریه و لیبی برای یافتن وضعیتی بهتر راهی این قاره می‌شوند. این سیل پناهجویان مشکلاتی را برای دولت‌های اروپایی ایجاد کرده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار