جمعه , ۲۹ تیر ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / سیاسی / ولید معلم: خطر تروریست هنوز برطرف نشده است/ ایران و روسیه نقش مثبتی در سوریه دارند

ولید معلم: خطر تروریست هنوز برطرف نشده است/ ایران و روسیه نقش مثبتی در سوریه دارند

ولید معلم: خطر تروریست هنوز برطرف نشده است/ ایران و روسیه نقش مثبتی در سوریه دارند

وزیر خارجه سوریه در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ایران و روسیه نقش مثبتی در سوریه ایفا می‌کنند.

به گزارش همیار مردم، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رئیس‌جمهور ترکیه از همان ابتدا اقدامات خصمانه‌ای علیه ملت سوریه اتخاذ کرد و ترکیه اردوغان برای پیاده کردن برنامه‌های خود در سوریه و تمام منطقه تروریست‌ها را به کار گرفت، این اقدامات ترکیه کاملا در تضاد با اقدامات ایران و روسیه است زیرا ایران و روسیه نقش مثبت و سازنده‌ای در سوریه ایفا می‌کنند.

وی افزود: در راستای مبارزه با تروریسم ارتش سوریه و همپیمانان ما هر روز پیروزی‌های زیادی را محقق می‌کنند و سرزمین‌های زیادی را از تروریست‌ها پاک می‌کنند اما خطر تروریست هنوز برطرف نشده است و خون سوری‌های بی‌گناه را می‌ریزد.

المعلم ادامه داد: در حالی که ائتلاف بین‌المللی در مقابله با تروریسم هیچ پیروزی‌ محقق نکرد، ارتش سوریه به کمک هم‌پیمانان‌مان پیروزی‌های زیادی را محقق کرد و مناطق زیادی را آزاد کرد.

وزیر خارجه سوریه در رابطه با نشست آستانه گفت: کشور من برای ایجاد شرایط مناسب و ایجاد راه‌حل در نشست آستانه و ژنو کاملا جدی بود و اقدامات لازم را انجام داد و کشور من نگاه مثبتی به نشست آستانه و ایجاد مناطق کاهش تنش دارد.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار