یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / وظیفه شهرداری فقط تذکرات ایمنی است | اکنون زمان انتقام‌گیری سیاسی نیست

وظیفه شهرداری فقط تذکرات ایمنی است | اکنون زمان انتقام‌گیری سیاسی نیست

وظیفه شهرداری فقط تذکرات ایمنی است | اکنون زمان انتقام‌گیری سیاسی نیست

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-20 09:11:50Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ایران > قوای سه‌گانه – همشهری آنلاین:
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه شهرداری فقط تذکرات ایمنی است و دادستانی و شورای امنیت باید حکم در خصوص نا ایمن بودن پلاسکو صادر می‌کردند.
به گزارش فارس، حسین مقصودی با تاکید بر اینکه امروز زمان نیش و کنایه زدن‌های سیاسی نیست و هر شخص که تجربه و هنری دارد باید به میدان عمل بیاید، تصریح کرد: احداث ساختمان پلاسکو به ۵۵ سال پیش باز می‌گردد و فرسودگی عامل اصلی بروز این حادثه بوده است، اما آنچه مهم است این است که شهرداری طبق اسناد و مدارک موجود، بارها تذکراتی به مالکان، ادارات نظارتی و بازرسی ارسال کرده، اما هیچ‌یک از این تذکرات منجر به صدور حکم قضایی نشده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه چندین سال شهردار سبزوار بوده و به خوبی با روند اقدامات نظارتی شهرداری آشنایی دارد، خاطرنشان کرد: وقتی شهرداری تهران بارها تذکرات کتبی مبنی بر ناایمن بودن ساختمان پلاسکو ارسال کرده این وظیفه قانونی استانداری، شورای تامین شهر تهران و فرمانداری تهران بوده که با صدور حکم و حضور ضابطان قضایی به این ساختمان ورود کرده و شرایط تامین امنیت را فراهم مي‌کردند.

وی با تقدیر از عملکرد پرسنل شهرداری تهران و ایثارگری‌ها و رشادت‌های نیروهای آتش‌نشانی و خدمات شهری شهرداری تهران، هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راهور و تمامی نیروهای امداد و نجات پایتخت حاضر در صحنه حادثه ساختمان پلاسکو، تاکید کرد: شخص شهردار تهران از ابتدایی‌ترین لحظات وقوع حادثه به همراه تمامی پرسنل در صحنه حاضر هستند و اقدامات جهادی شهرداری تهران در ۲۴ ساعت گذشته ستودنی است. از همین رو از تمامی نمایندگان مجلس یا شورای شهر، خبرنگاران و مسئولان منتقدی که تلاش دارند نقدی به روند امدادرسانی وارد کنند، می‌گویم بهتر است بر مبنای واقعیت و تعقل سخن بگویند.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط پس از وقوع حادثه زمان انتقادات و انتقام‌گیری‌های سیاسی نیست، خاطرنشان کرد: الان زمان آن است که همه به فکر مردم باشیم به جای اینکه به دنبال صید ماهی‌های سیاسی باشیم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار