Paste your Google Webmaster Tools verification code here
پنج شنبه , ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / علمی / نیازمند جذب ۸۰۰۰ عضو هیات علمی هستیم

نیازمند جذب ۸۰۰۰ عضو هیات علمی هستیم

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال بازنشسته می شوند، گفت: در مجموع به ۸۰۰۰ مستخدم پیمانی به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها نیاز داریم.

دکتر سید علی حسینی ضمن بیان این مطلب با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ عضو هیأت علمی رسمی و پیمانی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت، اظهار کرد: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از اعضای هیأت علمی ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی زن هستند. در واقع اگر فراخوان‌های چند سال گذشته را بررسی کنیم قطعا تعداد اعضای هیأت علمی زن جذب شده در وزارت بهداشت با آقایان برابری می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که تقاضا برای جذب در کدام رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی کمتر است؟ گفت: ما در جذب اعضای هیأت علمی در رشته‌های علوم پایه هیچ مشکلی نداریم چرا که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف علوم پایه به اندازه کافی تربیت شده‌اند. اما نگران این هستیم که در برخی از دانشگاه‌های کمتر برخوردار نتوانیم در برخی رشته‌های بالینی جذب هیات علمی داشته باشیم به همین جهت نیاز به نیروی انسانی در این دانشگاه‌ها را از طریق متعهدین خدمت به وزارت بهداشت رفع خواهیم کرد.

دکتر حسینی با اشاره به ضوابط استخدام هیات علمی در وزارت بهداشت، تأکید کرد: اصولا جذب دولتی نیازمند صدور مجوز سازمان امور اداری و استخدامی است و اینگونه نیست که وزارت بهداشت هر سال هر تعدادی که نیرو نیاز داشته باشد را جذب کند. اما در مجموع نیازمند استخدام ۸۰۰۰ عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستیم.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت همچنین خاطر نشان کرد: در دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی سالیانه افراد به تناسب سالهای خدمتی که انجام می دهند، می‌توانند بازنشسته شوند، اما شرایط بازنشستگی برای استادیار، دانشیار و استاد در رتبه‌های مختلف، متفاوت است به همین دلیل پیش‌بینی ما این است که سالیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت با توجه به رتبه‌ای که در کشور دارند، بازنسشته می شوند و در طول پنج سال گذشته ۲۰۰ نفر بازنشسته داشتیم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار