شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / نماینده ولی‌فقیه در گیلان: “خودشناسی” انسان را به بالاترین قله‌های دانش و معرفت می‌رساند
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: “خودشناسی” انسان را به بالاترین قله‌های دانش و معرفت می‌رساند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: “خودشناسی” انسان را به بالاترین قله‌های دانش و معرفت می‌رساند

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در نشست تربیتی ماهانه که با حضور جمعی از جوانان و نوجوانان گیلانی در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد اظهار داشت: معرفت و شناخت انسان از خود موجب رشد وی می‌شود و کسی‌که نسبت به محیط پیرامونش شناخت داشته باشد زود به هدفش می‌رسد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه شناخت انسان از خودش او را به اوج می‌رساند و این انسان می‌تواند اصلاح‌گر باشد خاطرنشان کرد: امیرالمومنین علی(ع) نیز خودشناسی را جزو بالاترین حکمت می‌دانستند.

آیت‌الله فلاحتی جوانان را آینده‌سازان جامعه دانست و تصریح کرد: دوره نوجوانی و جوانی بهترین سن و زمان برای یادگیری است و در این سن، روح انسان آمادگی پذیرش دانش را دارد.

امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت شناخت انسان از خود در روانشناسی دینی ابراز داشت: یکی از دلایلی که انسان به مقصد نمی‌رسد این است که هدف را نمی‌شناسد و امیرالمومنین علی(ع) می‌فرماید “بالاترین حکمت آن است که انسان خود را بشناسد”.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه بسیاری از شخصیت‌های بزرگ جامعه از همین نشست‌های تربیتی برخاستند اظهار داشت: حضور در نشست‌های تربیتی در دوران نوجوانی و جوانی برای فرد تاثیرگذار است.

وی با اشاره به موفقیت کسانی‌که همواره پایبند به ارزش‌های بومی و دینی هستند گفت: انسان اگر خودش را بشناسد به بالاترین قله‌های علم و معرفت می‌رسد البته نقطه مقابل معرفت، جهل است و بالاترین جهل آن است که انسان خودش را نشناسد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه انسان به‌واسطه ورود به اجتماع نسبت به مفاسد و مصالح موجود در جامعه شناخت پیدا کرده و در فرآیند امور نیز مصالح اجتماع را کسب می‌کند تصریح کرد: شبهات مختلفی علیه دین در جامعه وجود دارد و پاسخ به این شبهات نیاز مبرم جامعه است.

آیت‌الله فلاحتی اهتمام به مطالعه را برای پاسخ به شبهات جامعه حائز اهمیت دانست و افزود: قدرت “ایمان” می‌تواند انسان را به مقصد برساند و معرفت و دانش را فرماندهی کند و این معرفت و دانش، انسان را به اوج می‌رساند اما “جهل” به ذلت می‌کشاند.