Paste your Google Webmaster Tools verification code here
پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / گیلان / نمایشگاه «سوغات، صنایع‌دستی و گل و گیاه» در رشت برپا شد

نمایشگاه «سوغات، صنایع‌دستی و گل و گیاه» در رشت برپا شد

به گزارش همیار مردم هشتمین دوره از سری نمایشگاه‌های سوغات، هدایا، صنایع‌دستی همزمان با نمایشگاه گل و گیاه و ادوات باغبانی با مشارکت تعداد زیادی از شرکت‌های تولیدی و بازرگانی از دیروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گیلان واقع در جاده رشت به تهران برپا شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده هشتمین نمایشگاه سوغات، هدایا، صنایع‌دستی، گل و گیاه و ادوات باغبانی استان گیلان به ‌صورت رسمی تا تاریخ ۱۹ بهمن‌ به مدت ۶ روز جهت بازدید شهروندان و عموم مردم میزبان آنان است.

آیت کاظم‌زاده هریس تعداد شرکت‌های مشارکت کننده در هشتمین نمایشگاه سوغات، هدایا، صنایع‌دستی، گل و گیاه و ادوات باغبانی گیلان را برشمرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه ۷۰ غرفه شامل ۲۵ غرفه گل و گیاه و ۴۵ غرفه سوغات و صنایع دستی برپا شده و نسبت به ارائه محصولات به بازدیدکنندگان اقدام می‌کنند.

وی عنوان و اسامی استان‌هایی که امسال در این نمایشگاه تخصصی حضور دارند را نیز مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این واحد تولیدی و بازرگانی از استان‌های گیلان، مازندران، مرکزی، گلستان، تبریز، اردبیل و تهران با ایجاد غرفه در نمایشگاه سوغات، هدایا، صنایع‌دستی، گل و گیاه و ادوات باغبانی گیلان حضور دارند.

کاظم‌زاده هریس محصولات قابل عرضه در نمایشگاه مذکور را نیز برشمرد و در تشریح این مطلب افزود: صنایع دستی از قبیل البسه ترکمن، قالی چنگی و سوغات شامل عسل، ادویه، سوهان، خرما و نظایر این از جمله محصولاتی هستند که توسط شرکت‌های حاضر در نمایشگاه استان گیلان عرضه می‌شوند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان در پاسخ به این پرسش که آیا در نمایشگاه سوغات، هدایا، صنایع‌دستی، گل و گیاه و ادوات باغبانی گیلان شرکت‌های خارجی نیز حضور دارند بیان داشت: ۱۰۰ درصد غرفه‌داران این نمایشگاه محصولات تولید داخل را به معرض نمایش می‌گذارند بنابراین مشارکت‌کننده خارجی نداریم.

کاظم‌زاده هریس ایجاد ارتباط بدون واسطه بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و آشنایی با سلایق و درخواست‌های آنان را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با برپایی چنین نمایشگاه‌هایی فضای رقابتی خوبی بین تولیدکنندگان محصولات مختلف ایجاد می‌شود که مطمئناً این موضوع در ارتقاء سطح تولیدات مؤثر است.

وی بالا بردن حق انتخاب مصرف‌کنندگان را از جمله دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه سوغات، صنایع‌دستی و گل و گیاه رشت دانست و عنوان کرد: در دوره‌های گذشته شهروندان استقبال خوبی از این نمایشگاه به عمل آورده بودند و امیدواریم این‌بار نیز شاهد حضور گسترده آنان جهت بازدید از غرفه‌های نمایشگاه باشیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان در مورد ساعات بازدید علاقه‌مندان از این نمایشگاه نیز ابراز داشت:‌ نمایشگاه سوغات، صنایع‌دستی و گل و گیاه رشت از ۱۴ تا ۱۹ بهمن‌ به مدت ۶ روز در محل نمایشگاه‌های گیلان واقع در کیلومتر ۴ جاده رشت به تهران برپا بوده و از ساعت ۱۵ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار