یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / نتیجه صلاحیت نامزدهای شوراها محرمانه است | حق افشا ندارید

نتیجه صلاحیت نامزدهای شوراها محرمانه است | حق افشا ندارید

نتیجه صلاحیت نامزدهای شوراها محرمانه است | حق افشا ندارید

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-08 11:32:53Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ایران > سیاست داخلی – همشهری آنلاین:
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: صلاحیت‌ها صد درصد محرمانه است وکسی حق ندارد از درون هیئت اجرایی افشای حقایق کند.
به گزارش مهر، علی اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات کشور در نشست معاونان سیاسی استانداران کشور با محوریت انتخابات با اشاره به محرمانه بودن بررسی صلاحیت‌ها گفت: صلاحیت‌ها صد درصد محرمانه است وکسی حق ندارد از درون هیئت اجرایی افشای حقایق کند. در متن قانون هم کاملا محرمانه ذکر شده است.

احمدی ادامه داد: آنچه مراجع چهارگانه باید پاسخ می‌دادند به استناد قانون و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مستند به هیئت اجرایی پاسخ دادند. در جلسه به دوستان عرض کرده بودم حق اظهارنظر با مراجع چهارگانه نیست، مراجع چهارگانه باید مستندات خود را به هیئت اجرایی ارائه دهند، اختیار صفر تا صد به عهده هیئت اجرایی است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند نظر خود را به هیئت اجرایی بخش یا شهرستان تحمیل کند ادامه داد: مطلع شدم یک عزیزی با برخی‌ها آمدند و به فرماندار ما گفته‌اند که اگر فلان چیز را رعایت نکنید با مشکل مواجه خواهید شد، انشاالله درست نباشد اما اگر بنا باشد کسی قانون را دور بزند و بعد سفارشاتی داشته باشد اصلا قابل قبول نیست.

احمدی گفت: هیئت‌های اجرایی بخش و شهرستان مکلف هستند آنچه را که مراجع چهارگانه در اختیار آنها قرار داده مستندا در هیئت اجرایی به بحث بگذارند، یک مورد هم نباید در لابه لای پرونده یا نامه باقی بماند.

وی ادامه داد: مراجع چهارگانه باید با استناد به قانون و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخ استعلامات را بدهند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار