شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / درمان و سلامت / نابودی سرطان مغز با تلفیق چندین دارو

نابودی سرطان مغز با تلفیق چندین دارو

نابودی سرطان مغز با تلفیق چندین دارو

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-20 07:12:30Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

دانش > پزشکی – همشهری آنلاین:
تیمی از محققان کانادایی دریافته‌اند تلفیق چندین دارو ممکن است به نابودی سلول‌های تومور سرطان مغز کمک کند.
به گزارش خبرنگار مهر، محققان بیمارستان اونتاریو شرقی با مطالعه بر روی موش‌ها دریافتند تلفیق داروهای موسوم به SMAC Mimetics و ICIها (بازدارنده‌های مقابله با سیستم ایمنی) موجب تشدید سرعت سلول‌های تومور سرطانی در تست آزمایشگاهی شد.

آن‌ها همچنین دریافتند این مکانیسم جدید موجب تقویت ایمنی بلندمدت در مقابل تومورهای گلیوبلاستوما می‌شود و به شدت در مقابله با سرطان سینه و مولتیپل میلوما (تومور بدخیم مغز استخوان) موثر است.

رابرت کورنلوک، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «شرکت‌های تولیدکننده این دارو شروع به انجام آزمایشات بالینی خود بر روی انسان‌ها کرده‌اند تا تاثیر تلفیق این دو دارو را بر روی بیماران مبتلا به انواع سرطان‌ها ارزیابی نمایند.»

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار