Paste your Google Webmaster Tools verification code here
پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / گیلان / معاون امور بانوان رئیس‌ جمهور: سند «ارتقا وضعیت زنان و خانواده» در گیلان تصویب شد

معاون امور بانوان رئیس‌ جمهور: سند «ارتقا وضعیت زنان و خانواده» در گیلان تصویب شد

به گزارش همیار مردم معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: سند «ارتقا وضعیت زنان و خانواده در گیلان» با هدف اقدامات موثر در حوزه شاخص‌های عدالت جنسیتی و کاهش آسیب‌های اجتماعی تصویب شد.

معصومه ابتکار شامگاه دوشنبه در نشست اداره‌کل بهزیستی استان گیلان که با حضور مدیران موسسات خیریه استان برگزار شد اظهار داشت: امروز طرح‌های کارآفرینی و اقتصادی خوبی در گیلان به بهره‌برداری رسید و معتقدم که با همدلی، همبستگی و افزایش شاخص مشارکت مردم می‌توانیم از شرایط سخت و حساس فعلی با موفقیت عبور کنیم.

 معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اشاره به تصویب سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در گیلان گفت: این سند از سال گذشته در چارچوب شاخص‌های عدالت جنسیتی با حضور استاندار گیلان امضا شد که بر اساس آن دستگاه‌های اجرایی‌ استان ملزم به پیش‌بینی برنامه‌ها و اقدامات موثر در حوزه شاخص‌های عدالت جنسیتی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان می‌شوند.

وی با بیان اینکه سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در گیلان متناسب با ویژگی‌های بومی این استان تنظیم شده است افزود: توجه به تعادل و استحکام خانواده، اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار و سایر موارد مرتبط با این حوزه از جمله مسائل مدنظر در سند مذکور است.

ابتکار با اشاره به اجرای طرح ارتقا تاب‌آوری اجتماعی در گیلان از سال ۹۶ خاطرنشان کرد: باید بتوانیم این طرح‌ها را توسعه دهیم البته سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های کارآفرینی را جزو سرمایه‌های اجتماعی می‌دانیم و معتقدم که اجرای این طرح‌ها و برنامه‌ها بدون مشارکت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد امکان‌پذیر نیست.

وی به حضور برخی تشکل‌های کارآفرینی استان گیلان در نشست چندروزه کارآفرینی که در تهران برگزار شد اشاره و بیان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های کارآفرینی موجب توسعه کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شده و در مبارزه با فقر نیز موثر است.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اشاره به ضرورت حضور مردم در عرصه‌های مختلف عنوان داشت: باید با اقدامات موثر زمینه مشارکت مردم فراهم‌ شود و سازمان‌های مردم‌نهاد در این حوزه دارای نقش اساسی هستند.

وی اجرای چندین طرح ملی در کشور را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: طرح ارتقا تاب‌آوری اجتماعی و طرح ملی گفت‌وگوی خانواده که مهم‌ترین طرح برای تحکیم خانواده تلقی می‌شود در سطح کشور در حال اجرا است که در برطرف شدن اختلال روابطی بین اعضای خانواده و مهارت‌‌افزایی در بستر خانواده موثر است.

ابتکار با بیان اینکه هم‌اکنون طرح‌های مختلفی در حوزه کارآفرینی در گیلان در حال اجرا است ابراز داشت: نتایج حاصل شده از این طرح‌ها برای ما اهمیت دارند چون مهم نتیجه است که باید منجر به اشتغال‌زایی و توسعه شود.

 معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بار دیگر یکپارچگی و انسجام ملت در شرایط سخت فعلی برای جهانیان آشکار می‌شود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار