جمعه , ۲۹ تیر ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / اجتماعی / مصرف ۶ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان

مصرف ۶ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان

مصرف ۶ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان

مدیر عامل شرکت گاز گیلان از مصرف ۶ میلیارد متر مکعب گاز طی سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: بیشترین مصرف گاز در حوزه خانگی بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جمشید ظهیری پیش از ظهر امروز در نشست شرکت گاز گیلان با اشاره به مصرف گاز توسط مشترکان گیلان اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر ۶ میلیارد متر مکعب گاز را به صورت ایمن و پایدار مصرف شده است.

وی این میزان مصرف گاز را بیشتر در حوزه‌های خانگی، تجاری، نیروگاهی، صنعتی و حمل و نقل با پنج درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ماقبل عنوان کرد و افزود: میزان مصرف گاز در بخش خانگی در سال ۹۵ به دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب رسیده و در مقایسه با سال ۹۴ تنها ۱۴ درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان اقدام‌های فرهنگی و تبلیغی صورت گرفته برای فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف بهینه و رعایت صرفه‌جویی توسط مشترکان را تاثیرگذار دانست و بیان کرد: این امر در جلوگیری از اتلاف انرژی گاز ارزشمند بوده و به نفع اقتصاد خانوارهای گیلانی است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت میزان مصرف گاز در گیلان در حدود ۵٫۶ میلیارد مترمکعب برآورد می‌شود ، تصریح کرد: امیدواریم در سال جاری با برنامه‌ریزی و تعمیرات به موقع تجهیزات و ایستگاه‌ها، گاز به صورت ایمن و پایدار به حوزه‌های مختلف مشترکان تحویل شود.

ظهیری از رشد استفاده حمل و نقل گیلان از گاز طبیعی به عنوان یک منبع سوخت در مقایسه با میانگین کشوری خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش‌های تجاری و صنعتی نیز در برخی از روزهای فصل سرد توسط دیسپچینگ شرکت ملی گاز، روند مصرف گاز رشد نسبی و منطقی ۱۵ درصدی داشته که عمده‌ترین دلیل آن، افزایش گازرسانی به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در استان بوده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار