یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / بین المللی / مرکل: ترکیه نباید عضو اتحادیه اروپا شود

مرکل: ترکیه نباید عضو اتحادیه اروپا شود

مرکل: ترکیه نباید عضو اتحادیه اروپا شود

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-09 05:17:14Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

جهان > اروپا – همشهری‌آنلاین:
آکلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: همواره گفته‌ام ترکیه نباید عضو اتحادیه اروپا شود.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با شرکت در سی و دومین نشست حزب دموکرات مسیحی در شهر «گِریمِن» ایالت مِکلِنبورگ فورپومِرن آلمان اظهار داشت: می خواهم یک‌بار دیگر بگویم که زمانی که در سال ۲۰۰۵ میلادی تقریبا هر کس در اروپا این باور را داشت که ترکیه باید به عضویت در اتحادیه اروپا درآید من همواره می گفتم اعتقادی ندارم ترکیه باید عضو اتحادیه اروپا شود و ما به مشارکت ممتاز ترکیه (با اتحادیه اروپا) نه عضویت (دائم) این کشور نیاز داریم و در این موضع نیز هیچ تغییری حاصل نشده است.

مركل افزود: یک کشور باید برای تامین امنیت داخلی و خارجی‌اش، مسئول باشد و ما می‌دانیم که بسیاری از مردم از ترس به خود می‌لرزند که آیا منازلشان فروریخته و منهدم شده است یا آن‌که یک حمله تروریستی رخ داده؟ به همین خاطر این باور درست است که ما پرسنل و نیروی انسانی بیشتری (برای تامین امنیت) در اختیار داشته باشیم و این درست است که ما به نیروهای امنیتی احترام بگذاریم. باید از ظرفیت‌های عقلایی و حقوقی در این راه استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، او در مورد آوارگانی که با اقامتشان (یا تمدید اقامتشان) در آلمان مخالفت شده است، نیز گفت: بسیاری از آنها هم اکنون با انقضای مدت زمان اقامت خود در آلمان مواجه شده‌اند و ما دیگر نیازی نمی‌بینیم که آنها در کشورمان اقامت داشته‌باشند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار