یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / مخالفت نمایندگان با یک فوریتی طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما

مخالفت نمایندگان با یک فوریتی طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما

مخالفت نمایندگان با یک فوریتی طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-09 08:31:32Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ایران > سیاست داخلی – همشهری آنلاین:
نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اداره و نظارت بر صدا و سیما مخالفت کردند.
به گزارش مهر، در جلسه علنی یکشنبه-۲۰ فروردين- مجلس شورای اسلامی بررسی یک فوریتی طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

علی مطهری نماینده تهران و نایب رئیس مجلس به عنوان نماینده طراحان گفت: طبق قانون اساسی خط و مشیء، اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما باید در قانون تعیین شود.

وی اظهار داشت: قانون، خط و مشی و اصول کلی صدا و سیما در اوایل انقلاب تصویب شد، اما قانون اداره صدا و سیما در سال ۵۹، قبل از بازنگری قانون اساسی در سال ۶۸ به تصویب رسید.

نماینده مردم تهران افزود: در بازنگری قانون اساسی تغییراتی در اداره صدا و سیما داده شد که متناسب با آن قانون اداره صدا و سیما اصلاح نشد.

علی مطهری تصریح کرد: پیش از تغییر قانون اساسی، شورای سرپرستی شامل روسای قوای سه گانه، رئیس صدا و سیما را تعیین می کردند و بعد از اصلاح قانون اساسی، شورای سرپرستی از بین رفته و مقرر شد رئیس صدا و سیما از طرف مقام معظم رهبری تعیین شود.

وی ادامه داد: براساس این تغییرات هیئت نظارت بر صدا و سیما با عضویت نمایندگانی از قوای سه گانه تشکیل شد.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: در واقع در حال حاضر صدا و سیما بدون قانون اداره می شود و بعد از اصلاح قانون اساسی با مجوزی که رهبر انقلاب به رئیس وقت صدا و سیما دادند، سازمان صدا و سیما تاکنون اداره شد.

مطهری قانون نظارت بر صدا و سیما را ضعیف و تشریفاتی خواند و گفت: من دو دوره نماینده مجلس در کمیته نظارت بر صدا و سیما بودم، اگر انتقاداتی از طرف کمیته برای رئیس سازمان صدا و سیما ارسال می شد یا نتیجه عکس می داد و یا بی نتیجه می ماند.

در ادامه ولي داداشی نماینده آستارا در مخالفت با این طرح، آن را سیاسی خواند و گفت: فوریتی برای بررسی این طرح وجود ندارد.

در پایان نمایندگان با ۱۱۴ رأی موافق، ۶۶ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۹ نماینده حاضر در مجلس با یک فوریت این طرح مخالفت کردند.

تصویب یک فوریت این طرح نیازمند رأی موافق نصف به علاوه یک نمایندگان بود و لاریجانی اعلام کرد که تصویب فوریت یک رأی کم داشت.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار