چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۳۹۶
عناوین خبر
خانه / گیلان / متولی ساماندهی رودخانه‌های رشت همچنان نامشخص است

متولی ساماندهی رودخانه‌های رشت همچنان نامشخص است

متولی ساماندهی رودخانه‌های رشت همچنان نامشخص است

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت همچنان بدون متولی است.

۱۳۹۴۰۳۱۱۰۰۰۲۳۲_PhotoA

به گزارش همیار مردم به نقل ازخبر فوری رشت ،مجید رجبی‌ویسرودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نامناسب بودن شرایط تکریم ارباب رجوع در شهرداری این شهر، اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع در مجموعه شورا و شهرداری رشت هیچ معنا و مفهومی ندارد و نسبت به این امر بی‌توجهی می‌شود.

وی افزود: تکریم ارباب رجوع در شرایطی انجام می‌شود که در داخل اداره آشنا داشته باشیم در غیر این صورت کارها پیش نمی‌رود و یا به سختی انجام می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مردم تمایل دارند تا محبت و احترام ببینند، افزود: مردم به قدری صبور هستند که تأخیر در کارهای خود را تحمل می‌کنند.

متولی رودخانه‌های رشت همچنان نامشخص است/انحراف بودجه در پیاده‌راه فرهنگی رشت

وی با اشاره به اعتبار ۵۰ میلیارد تومان ساماندهی رودخانه‌های رشت تصریح کرد: پس از سال‌ها اعتبار دولتی برای ساماندهی رودخانه‌های رشت اختصاص یافت اما هنوز درگیر پیدا کردن متولی برای آن هستیم.

رجبی‌ویسرودی گفت: شرکت آب منطقه‌ای، شهرداری رشت و آب فاضلاب استان سه دستگاهی هستند که خود را متولی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می‌دانند اما عملاً هیچ کاری برای ساماندهی رودخانه‌ها انجام نداده‌اند.

وی دلیل عقب‌ماندگی در ساماندهی دو رودخانه مذکور رشت را عدم هماهنگی لازم در این زمینه دانست و ادامه داد: عواقب این موضوع را شهروندان تحمل می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پروژه پیاده‌راه فرهنگی این شهر، متذکر شد: برای پیاده‌راه فرهنگی رشت ۲۰ میلیارد تومان هزینه شد و این پروژه دارای انحرافات بودجه متعددی است.

کارهای شورای شهر رشت نمایشی و عوام‌فریبانه است

وی اضافه کرد: پیاده‌راه فرهنگی رشت در شرایطی با هزینه ۲۰ میلیارد تومانی اجرا شد که منطقه لندفیل سراوان با اهمیتی که دارد نیازمند ۱۸ میلیارد تومان پول بود اما عملاً مردم سراوان را فریب داده‌ایم و شورا بیشتر مردم را اذیت کرده و کمتر کار انجام داده است.

رجبی‌ویسرودی با بیان اینکه بیشتر کارهای شورای رشت نمایشی و عوام‌فریبانه است، گفت: مردم نسبت به مسائل آگاه هستند.

وی گفت: همه مدعی خدمات‌دهی به حاشیه‌نشینان شهر رشت هستند اما ۹۰ درصد بودجه در بافت مرکزی به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده در حالی که مناطقی از جمله حمیدیان رشت نگران آسفالت‌ها است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه با اصحاب رسانه ارتباط چندانی ندارم، یادآور شد: زمانی که با رسانه‌ها مواجه می‌شویم باید واقعیت‌ها را بگویم و از دروغ گفتن خوشم نمی‌آید به همین خاطر با رسانه‌ها ارتباط برقرار نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه در ابتدای شورای چهارم اعتباراتی برای بهسازی سراوان و زباله‌سوز اختصاص داده شد، گفت: در ابتدای سال چهارم فعالیت شورا مبلغ ۶ میلیارد تومان برای بهسازی سراوان و ۴ میلیارد تومان برای اجرای زباله‌سوز اختصاص یافت.

رجبی‌ویسرودی با تصریح بر اینکه اعتبار مذکور هزینه نشد، اظهار کرد: بودجه لندفیل سراوان برای پیاده‌راه فرهنگی رشت هزینه شد ضمن اینکه با ساخت این پیاده راه مخالفت نداریم اما باید پروژه‌های با اولویت اجرایی شود.

وی متذکر شد: تمام اعضای شورا با شعار «می‌خواهیم برای رشت کار کنیم» آمده‌اند اما از محل ماده ۱۶ و ۱۷ که مربوط به پرداخت کمک به شهروندان و گروه‌ها است می‌توانیم پروژه لندفیل سراوان را به اتمام برسانیم.

عدم انسجام مردم رشت موجب ورود غیررشتی‌ها به شورای این شهر شد

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به حضورش در این پارلمان محلی، یادآور شد: برخی‌ها اخیراً موضوع قومیت‌ها را در انتخابات مطرح می‌کنند و بنده اعتقاد دارم عدم اتحاد و انسجام در بین مردم رشت موجب شد که رشتی‌ها در انتخابات شورا رأی نیاورند و بنده که رشتی نیستم رأی بیاورم و عضو شورای شهر رشت شوم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار