سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / اقتصادی / اقتصاد داخلی / مازاد تولید مانع قیمت منطقی تخم‌مرغ

مازاد تولید مانع قیمت منطقی تخم‌مرغ

مازاد تولید مانع قیمت منطقی تخم‌مرغ
در خصوص صادرات تخم مرغ اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ هزار تن تخم‌مرغ به کشورهای عراق و افغانستان صادر شده به گونه‌ای که ۷۵ درصد میزان صادرات به عراق و ۲۰ درصد به افغانستان و سایر کشورها بوده است.

وی گفت: در واقع سالانه ۱۰۰ هزار تن مازاد تولید تخم‌‌مرغ در کشور وجود دارد که همواره بایستی با اقداماتی اعم از کنترل جوجه‌ریزی واحدهای تولیدی و حذف مرغ‌های پیر از گردونه تولید، افزایش صادرات و مصرف سرانه این میزان را کاهش دهیم.

طلاکش در خصوص قیمت تخم‌مرغ بیان کرد: قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری بین کیلویی ۳ هزار و ۲۵۰ الی ۳ هزار و ۳۰۰ تومان است در حالی که قیمت تمام شده تخم‌مرغ با محاسبه سود مرغدار به طور میانگین کیلویی ۴ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده که متأسفانه مازاد تولید سالانه تخم‌مرغ مانع قیمت منطقی و ضرر و زیان مرغدار شده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی
رفتن به نوارابزار