Paste your Google Webmaster Tools verification code here
یکشنبه , ۲۲ تیر ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / سیاسی / قنبری: اگر مشارکت وسیع باشد اصولگرایان شانس چندانی ندارند

قنبری: اگر مشارکت وسیع باشد اصولگرایان شانس چندانی ندارند

یک عضو حزب مردم سالاری گفت: اگر مجلس آینده در حد همین مجلس هم باشد می‌تواند رضایت‌بخش باشد، باید واقعیت‌های موجود را در نظر گرفت. جاهایی که کاندیداهای صد در صد اصلاح طلب وجود ندارد باید به حمایت افراد متعدل پرداخته شود.

داریوش قنبری ، در ارتباط با نحوه ورود دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا به انتخابات پیش‌رو، اظهار کرد: در شرایط کنونی در بسیاری از حوزه‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان کاندیدایی ندارند و شرایط آن‌طوری که انتظار می‌رفت پیش نرفته است. باید دید اصلاح‌طلبان به چه شکل آرایش انتخاباتی خود را با رقیب تنظیم می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از پاسخگویی به اعتراضات نسبت به رد صلاحیت‌ها، تصمیم می گیریم به چه شکل در انتخابات پیش رو حضور پیدا کنیم. اصلاح ‌طلبان باید تلاش کنند تا لیست خود را ارائه دهند و صحنه انتخابات را به نفع رقیب ترک نکنند.

این فعال سیاسی گفت: هرچه حضور اصلاح‌طلبان بیش تر و پررنگ تر باشد، امکان حضور تندروها و افراطیون که حضورشان برای منافع ملی خطرناک است کم‌تر می شود. در شرایط کنونی برخی‌ها دنبال ایجاد فضای یأس هستند و عمدتا فعالیت نمایندگان مجلس دهم را به نوعی ناامیدانه جلوه می‌دهند؛ این در حالیست که در مقایسه‌ای با مجلس نهم عملکرد مجلس دهم به مراتب بهتر بوده است.

وی گفت: اگر مجلس آینده در حد همین مجلس هم باشد می‌تواند رضایت‌بخش باشد، باید واقعیت‌های موجود را در نظر گرفت. نباید نا امیدانه صحبت کنیم. جاهایی که کاندیداهای صد در صد اصلاح طلب وجود ندارد باید به حمایت افراد متعدل پرداخته شود.

قنبری در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: طیف اصولگرا الان به موضوع رد صلاحیت اصلاح‌طلبان امید دارد. در مجموع پیروزی این طیف در گرو ایجاد روحیه یأس در مردم است. خودشان می‌دانند اگر مشارکت وسیعی صورت بگیرد شانس چندانی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اختلافات در این طیف هم زیاد است. درست است که افرادی مثل قالیباف به کرسی ریاست مجلس آینده فکر می کنند، اما به نظر نمی‌رسد که این امر محقق شود. امکان تعدد لیست‌ها در میان جریان اصولگرا زیاد است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی
رفتن به نوار ابزار