شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در نشست جمع بندی ستاد دهه فجر مطرح کرد:ملت ایران در میدان جنگ اقتصادی با سربلندی پیروز خواهد شد
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در نشست جمع بندی ستاد دهه فجر مطرح کرد:ملت ایران در میدان جنگ اقتصادی با سربلندی پیروز خواهد شد

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در نشست جمع بندی ستاد دهه فجر مطرح کرد:ملت ایران در میدان جنگ اقتصادی با سربلندی پیروز خواهد شد

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: ملت ایران در میدان جنگ اقتصادی با سربلندی پیروز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه:دکتر رضائی در نشست جمع بندی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به خدمات نظام در فراز و نشیب های پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی پس از پیروزی مقاطع حساس و سختی را پشت سر گذاشت که می توان به مهم ترین آن که جنگ تحمیلی است اشاره کرد، این جنگ با مجاهدت دلیر مردان، پشتیبانی مردم عزیز و هدایت و رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ادامه داد: در جنگ تحمیلی خسارت های فراوانی به کشور وارد شد و با وجود از دست دادن نیروهای مخلص و شهدای گرانقدر چون چمران ها ، باکری ها و همت ها اما در نهایت پیروزی از آن ملت ما بود و ذره ای از خاک این کشور به دست دشمنان نیفتاد.
نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه استکبارجهانی به سرکردگی آمریکا و برخی دولت‌های منطقه برای شکست انقلاب از تمام اهرم‌ها به خصوص اقتصادی استفاده کردند افزود: از سال ۹۷ فشارهای اقتصادی فراوانی بر ما وارد شد که هدف آن نابودی کشور و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود. سخت ترین و بی سابقه ترین تحریم ها با هدف ایجاد قحطی در کشور علیه ملت ما اعمال شد ولی در سایه هدایت های مقام معظم رهبری و مقاومت جانانه مردم ، دولت تدبیر و امید توانست با وجود همه گیری بیماری کرونا و محدودیت های ناشی از آن از این بحران عبور کند و حربه دشمن منجر به شکست شد.
دکتر رضائی تصریح کرد: در این جنگ نابرابر که تبعات آن، خسارت‌ به اقتصاد کشور و مشکلات عدیده برای مردم بود، در نهایت پیروزی از آن ملت ما شد‌. بنابراین کسانی که بدون در نظر گرفتن این شرایط سخت با اظهارات ناصواب ، دولت را تضعیف می کنند و اذهان مردم را منحرف می سازند خواسته یا ناخواسته به نفع دشمن عمل می کنند.
رییس ستاد بزگداشت دهه فجر شهرستان آستانه اشرفیه خاطر نشان ساخت: با وجود تمام مشکلات ناشی از تحریم که با هدف فلج کردن و فروپاشی اقتصاد کشور رخ داده، برنامه افتتاح پروژه‌های عمرانی در کشور متوقف نشده و مردم شاهد برکات و اثرات این پروژه‌ها هستند. در شهرستان آستانه اشرفیه نیز در چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، ورزشی تعداد ۳۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱۹میلیارد و ۴۲۷ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید این پروژه ها در حوزه عمران شهری و روستایی ، کشاورزی، صنعت، برق ، اقتصاد مقاومتی و خدمات بوده، که مهم ترین آن ها بهره برداری از درمانگاه تامین اجتماعی ، تجهیز ۶۰۶ هکتار از اراضی کشاورزی و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی مییباشد.