شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / فرماندار رشت در جلسه ستاد کرونا شهرستان، خبر داد:11850 نفر در مرکز استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند
فرماندار رشت در جلسه ستاد کرونا شهرستان، خبر داد:11850 نفر در مرکز استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

فرماندار رشت در جلسه ستاد کرونا شهرستان، خبر داد:11850 نفر در مرکز استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، علی فتح اللهی امروز‌ (دوشنبه 6 اردیبهشت) در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین اولویت بشر سلامت جامعه است، اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل جدید مصوبه ستاد ملی کرونا کنترل و نظارت بر بازار در رعایت پروتکل ها بر عهده سازمان صمت و اصناف است که باید با ترکیبی مشخص اقدام کنند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه در آخرین آمار 454 نفر در یک روز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را در کشور از دست داده اند، افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون متاسفانه حدود 70 هزار نفر در کشور بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند که قطعا با ادامه عادی انگاری ها سلامت تمام مردم تهدید می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت وضعیت این ویروس به شدت نیازمند همکاری همگان است، اضافه کرد: بیشترین آمار مبتلایان را بعد از تعطیلات 13 بدر شاهد بودیم و بهتر است به جای سخت برای اصناف، پروتکل ها را رعایت و فاصله گذاری اجتماعی را اجرا کنیم.

نماینده عالی دولت در مرکز گیلان با تاکید بر اینکه از عادی انگاری و بی تفاوتی نسبت به این بیماری جدا خودداری کنید، افزود: در حال حاضر463 بیمار کرونایی در مراکز درمانی شهرستان رشت بستری است و ادامه این روند نگران کننده می باشد.

رییس ستاد کرونای شهرستان رشت با بیان ضرورت رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، افزود: بانک ها هم موظفند که مصوبات ستاد کرونا را در همه موارد خصوصا شیفت بندی ها رعایت کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هستیم و زمان افطار با شلوغی نانوایی ها مواجه هستیم باید تدابیری اندیشیده شود تا شرایط به گونه ای باشد که فاصله گذاری اجتماعی در نانوایی ها رعایت شود.

فرماندار شهرستان رشت رعایت پروتکل های بهداشتی را از سوی رانندگان تاکسی مهم دانست و با تاکید بر همکاری بیشتر آنها در مراعات توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: تاکسیرانان موظفند در شرایط قرمز توصیه ها را رعایت کنند و این مهم ربطی به افزایش نرخ کرایه ندارد.

فتح اللهی با بیان اینکه تا به امروز ‌11850 نفر در شهرستان رشت علیه کرونا واکسینه شدند، افزود: ویروس منحوس کرونا تاکنون هزاران بار جهش یافته، واکسن هم براساس شرایط موجود تست و امتحان شده که در آینده نمیتوان پیش بینی کرد‌ که‌ این واکسن جوابگوی جهش های آتی خواهد بود، لذا مهمترین رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

وی با تاکید بر نقش مهم اصحاب رسانه در افزایش آگاهی مردم، خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه در پویا کردن جامعه و اطلاع رسانی و آگاهی دادن به افراد تشکر و قدردانی میکنم، عملکرد شما تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه دارد زیرا باعث بیداری اجتماعی می شود.