جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / گیلان / فراخوان سرمایه‌گذاری ۲ مسیر جایگزین کمربندی رشت قبل از آغاز سال ۹۶

فراخوان سرمایه‌گذاری ۲ مسیر جایگزین کمربندی رشت قبل از آغاز سال ۹۶

فراخوان سرمایه‌گذاری ۲ مسیر جایگزین کمربندی رشت قبل از آغاز سال ۹۶

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: فراخوان و جذب سرمایه‌گذار برای دو مسیر جایگزین کمربندی شهر رشت پس از تصویب در صحن شورای این شهر قبل از پایان سال جاری انجام می‌شود.

رضا رسولی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت اجرای پروژه کمربندی این شهر پس از سال‌ها از طرح آن اظهار کرد: کمربندی شهر رشت بسیار پر هزینه بوده و بخشی از آن قرار بود در قالب پروژه سرمایه‌گذاری انجام شود که با دستورالعملی فروش باند تجاری طرفین خیابان‌ها ممنوع شد و پروژه مذکور مسکوت ماند و اجرایی نشد.

وی با بیان اینکه دو مسیر جایگزین با هزینه کمتر برای کمربندی رشت تعیین شده است، تصریح کرد: مسیر نخست از دارسازی تا یخ‌سازی بوده که بسته سرمایه‌گذاری آن آماده شده و برای دستور نهایی باید وارد صحن شورای شهر رشت شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت مسیر دوم را میدان گیل به احمد گوراب رشت عنوان کرد و گفت: این بخش نیز در هیأت عالی سرمایه‌گذاری تصویب شده و باید وارد صحن شورا شود و پس از تصویب در شورا فراخوان و جذب سرمایه‌گذار انجام می‌شود.

وی فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای دو محور مذکور را تا پایان سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: تنها در مسیر دارسازی به یخ‌سازی ۷۰ میلیارد تومان برای اجرای ۱۵ کیلومتر این محور نیاز است.

رسولی منابع مالی را یکی از دلایل اجرا نشدن پروژه کمربندی شهر رشت ذکر کرد و متذکر شد: اجرای محورهای مورد نظر کمربندی رشت نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد که امیدواریم این مهم محقق شود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار