شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / طرح جامع شهر کلاچای ابلاغ شد
طرح جامع شهر کلاچای ابلاغ شد

طرح جامع شهر کلاچای ابلاغ شد

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم،شهردار کلاچای گفت: سرانجام و پس از سالها با تلاش های بسیار و پیگیری‌های متعدد از وزارت راه و شهرسازی، طرح جامع شهر کلاچای توسط استاندار گیلان جهت اجرا به شهرداری ابلاغ شد.

دکتر فرزاد دلارام، طرح جامع را طرحی کارآمد در توسعه شهر دانست و اظهار کرد: شهر کلاچای از جمله شهرهایی بشمار می‌رود که به دلیل نداشتن طرح جامع در مباحث کالبدی و بهبود منظر شهری و همچنین رفاه اجتماعی شهروندان با چالش‌های متعددی مواجه بود و مدیریت شهری نمی‌توانست به درستی نحوه استفاده از اراضی و منطقه‌بندی مربوط به حوزه‌های مسکونی، صنعتی، اداری، کشاورزی و تأسیسات را مدیریت کند.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، سرانجام با پیگیری‌ها و تلاش‌های بسیار، طرح جامع شهر جهت اجرا به شهرداری کلاچای ابلاغ شد.
دکتر دلارام با بیان اینکه از این پس هر اتفاق عمرانی که در این شهر رخ دهد بر مبنا و معیار طرح جامع شهر است، اضافه کرد: با اجرای طرح جامع شهر کلاچای از این پس شاهد بهبود فضاهای شهری و شهرسازی دقیق خواهیم بود و قطعاً این مهم ثمرات بسیاری را برای نسل‌های آینده همراه خواهد داشت.

وی در پایان ضمن قدردانی از حُسن همکاری و تعامل همکارانش در وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت؛شهرداری کلاچای در سال ۱۳۳۲ تاسیس شد ولی متاسفانه در طی این سالیان متمادی فاقد طرح جامع شهری بود.

روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری کلاچای