جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر

صدای مردم

صدای مردم

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-12-30 17:43:56Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران – امین حیایی:
روزهای اولی که همشهری درآمد، خیلی پیگیر اخبار نبودم. به‌ندرت از دکه‌های مطبوعاتی روزنامه می‌خریدم ولی خاطرم هست که پدرم این کار را می‌کرد و احتمالا اولین‌بار او بود که همشهری را به خانه ما آورد.
خاطره تصويري مشخص و واضحي كه در ذهنم ثبت شده، فروش روزنامه همشهري در سر چهارراه‌هاست. خيلي وقت‌ها كه در ترافيك گرفتار شده بودم مي‌ديديم كه عده‌اي روزنامه به دست در حال فروش همشهري‌اند. خب سر چهارراه‌ها صرفا نشرياتي عرضه مي‌شدند كه مورد توجه مردم بودند و در راس اين نشريات روزنامه همشهري قرار داشت.

حالا ۲۵سال از آن دوران گذشته و همشهري همچنان روزنامه مردم باقي مانده است؛ آن هم در روزگاري كه گفته مي‌شود عمر رسانه‌هاي كاغذي در حال اتمام است. در شرايطي كه بسياري از نشريات تيراژشان پايين‌آمده، همشهري همچنان فاصله‌اي معنادار با ديگر روزنامه‌ها دارد. صداقتي از همان ابتدا همراهش بوده كه اعتماد مردم را به خود جلب كرده و در طول اين ۲۵سال همچنان كوشيده تا آيينه‌اي براي جامعه باشد. وقتي با مردم صادق باشيد محبوبيت‌شان را حفظ مي‌كنيد. براي يك رسانه محرم دانستن مردم يك اصل بنيادين است.

ميان صفحه‌هاي همشهري، صفحه آخر جايگاه ويژه‌اي دارد؛ صفحه‌اي بسيار پرمخاطب كه با اقشار مختلف مردم ارتباط برقرار مي‌كند. شايد بتوان گفت ماهيت همشهري به‌عنوان روزنامه‌اي شهري و اجتماعي كه از ورود به جناح‌بندي‌ها و بازي‌هاي سياسي پرهيز دارد را مي‌شود در صفحه آخر مشاهده كرد؛ هم به لحاظ رويكرد اجتماعي و شهري هم در ايجاز و كوتاه‌نويسي كه همشهري براي اولين بار در روزنامه‌هاي كشور آن را به كار گرفت.

از كلام امير‌المومنين و شعر حافظ گرفته تا اطلاعات مفيدي كه در حوزه‌هاي اقتصاد خرد، وضعيت آب و هوا و موضوعات فرهنگي و اجتماعي در صفحه آخر به چشم مي‌‌خورد، آن را به يكي از اركان مهم همشهري تبديل كرده است.همشهري همچنان خودش را در اوج حفظ كرده و در روزگاري كه شاهد افزايش رسانه‌ها هستيم اين مهم‌ترين ويژگي‌اش است. اميدوارم عزيزان فعال در همشهري از مسير صداقت خارج نشوند و همين راه را ادامه دهند تا روزي نرسد كه اعتماد مردم از اين روزنامه سلب شود. همشهري در هيچ دوره‌اي روزنامه سياسي نبوده و مشي اجتماعي داشته است. باشد كه در ادامه مسيري كه در اين ۲۵سال طي كرده، همچنان از ورود به بازي‌هاي جناحي كه ربطي به دغدغه‌هاي جامعه ندارد، پرهيز كند و از واقعيت‌ها بنويسد و همچنان روزنامه مردم باقي بماند.

بازيگر سينما و تلويزيون

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار