یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه خبر ورزشی / شطرنج نوجوانان آسیا؛ قهرمانی زودهنگام آرتین اشرف و آرش طاهباز

شطرنج نوجوانان آسیا؛ قهرمانی زودهنگام آرتین اشرف و آرش طاهباز

شطرنج نوجوانان آسیا؛ قهرمانی زودهنگام آرتین اشرف و آرش طاهباز

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-08 07:56:49Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ورزش > ورزش‌های دیگر – همشهری آنلاین:
در فاصله یک دور مانده به پایان رقابت‌ها، آرتین اشرف در رده سنی زیر ۱۰ سال و آرش طاهباز در رده سنی زیر ۱۸ سال به عنوان قهرمانی مسابقات دست یافتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، نمایندگان ایران در دور هشتم (ماقبل پایانی) پيكارهای قهرمانی شطرنج نوجوانان آسیا در بخش استاندارد به میزبانی ازبکستان به ۹ پیروزی، ۷ تساوی و ۵ شکست دست یافتند.

رقابت‌های قهرمانی رده‌های سنی آسیا از ۱۱ فروردین ماه با حضور بیش از ۴۰۰ بازیکن قاره کهن در شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد و ۲۱ شطرنج‌باز نوجوان دختر و پسر ایران در رده‌های سنی زیر ۸ تا زیر ۱۸ سال نیز در این مسابقات حضور دارند.

این رقابت‌ها در سه بخش سریع، استاندارد و برق‌آسا برگزار می‌شود.

شطرنج‌بازان نوجوانان پیشتر در بخش سریع و پس از هفت دور بازی صاحب دو مدال طلا و دو گردن‌آویز برنز شدند.

آرتین اشرف در رده سنی زیر ۸ سال با ۶٫۵ امتیاز قهرمان این بخش از رقابت‌های شطرنج قهرمانی آسیا شد و در بخش دختران مطهره اسدی در رده سنی زیر ۱۴ سال با کسب ۵٫۵ امتیاز به قهرمانی رسید.

آناهیتا زاهدی‌فر با همین امتیاز و به علت پوئ‌ شکنی کمتر به مدال برنز بسنده کرد و طناز ازلی در رده سنی زیر ۱۶ سال دختران با کسب ۵٫۵ امتیاز برنزی شد.

امیرعلی مقصودلو هم در بخش سریع در رده سنی زیر ۱۲ سال و مبینا علی‌نسب در رده سنی زیر ۱۸ سال در یک قدمی مدال به مقام چهارمی اکتفا کردند.

در این رقابت‌ها ۱۱ شطرنج‌باز پسر و ۱۰ بازیکن دختر از ایران حضور دارند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار