یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / شرکت فورد گهواره می‌سازد

شرکت فورد گهواره می‌سازد

شرکت فورد گهواره می‌سازد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-09 07:05:02Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

دانش > فناوری‌ – همشهری آنلاین:
حتما به علاقه نوزادان و خردسالان به ماشین‌سواری پی برده‌اید، بسیاری از آنها لرزش‌های درون ماشین را آرام‌بخش دانسته و درون خودرو راحت‌تر از زمانی می‌خوابند که در تخت‌خوابشان به سر می‌برند.
براساس گزارش CNN، شركت فورد با آگاهي از اين علاقمندي و با توجه به اينكه استفاده هميشگي از خودروها براي خواب كردن كودكان چندان پاك و مقرون به صرفه نيست، راه‌حلي جالب يافته‌است: گهواره‌اي كه مي‌تواند بهترين‌بخش‌هاي ماشين‌سواري را براي نوزادان شبيه‌سازي كند بدون اينكه سوختي مصرف شود.

گهواره

گهواره مكس موتور دريمز از بيرون شبيه به يك گهواره دستي است و لوگوي بزرگ فورد نيز روي آن نقش بسته‌است. بلند‌گويي در زير قسمتي كه نوزاد در آن مي‌خوابد صداي موتور ماشين را ايجاد مي‌كند. بستر گهواره به آرامي از سمتي به سمت ديگر حركت مي‌كند تا حس ماشين در حال حركت را القا كند. حاشيه‌هاي گهواره نيز به چراغ‌هاي ال اي دي مجهز است كه با خاموش و روشن شدن حس عبور از زير چراغ‌هاي خيابان را ايجاد مي‌كنند.

به گفته متخصصان صداي سفيد و حركات مكرر به نوزادان فضاي درون رحم را يادآوري مي‌كند. برخي از والدين با در آغوش گرفتن نوزادان و حركت دادن آنها و ايجاد صدايي مداوم اين فضا را به شكل سنتي شبيه‌سازي مي‌كنند.

با اين همه اين گهواره جديد با هدف تجاري‌سازي ساخته نشده است و بخشي از كمپيني تبليغاتي براي خودروهاي مكس شركت فورد بوده‌است اما فورد اعلام كرده درصورتي كه گهواره‌ مورد استقبال قرار گيرد آن را به توليد انبوه خواهد رساند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار