جمعه , سپتامبر 30 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / سهمیه ۲۱۶ واحد مسکن برای محرومین رشت
سهمیه ۲۱۶ واحد مسکن برای محرومین رشت

سهمیه ۲۱۶ واحد مسکن برای محرومین رشت

جلسه بررسی مشکلات مددجویان کمیته امداد شهرستان رشت با حضور فرماندار و نمایندگان شهرستان رشت و مدیران کل کمیته امداد و بنیاد مسکن استان گیلان، صبح امروز در فرمانداری رشت برگزار شد.

مهندس علی فتح اللهی فرماندار رشت در این نشست با اشاره به سهمیه شهرستان رشت جهت احداث ۲۱۶ واحد مسکن محرومین، تاکید کرد: با توجه به جمعیت بالای مددجویان کمیته امداد در سطح شهرستان رشت، انتظار می رود متناسب با این جمعیت، سهمیه شهرستان رشت در زمینه احداث مسکن محرومین افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است که محرومیت‌ها را در سراسر شهرستان رفع کنیم، اظهار کرد: اگر نسبت به ارائه خدمات همدل و همراه باشیم می‌توانیم به اهداف تعیین شده برسیم البته سرعت کار نباید موجب کاهش دقت شود.

فتح اللهی ضرورت شناسایی اشکالات طرح مسکن محرومان را یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی گیلان و مازندران، کمتر از یک ماه برای اجرای این طرح فرصت داریم لذا باید به صورت ویژه این موضوعات را پیگیری کنیم.

فرماندار رشت همچنین با بیان اینکه در راستای اشتغال مددجویان کمیته امداد، ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به شهرستان رشت، اختصاص یافته است، افزود: با پیگیری های صورت گرفته، تاکنون بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان از این تسهیلات جذب و به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است و امیدواریم با رفع مشکلات پیش رو، جذب و پرداخت این تسهیلات به صورت صد در صدی انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار، افزود: اگر محرومان مسکن داشته باشند اما فاقد درآمد باشند مشکلاتشان پابرجا خواهد ماند لذا باید نسبت به پیگیری موضوعات مربوطه اقدام کنیم.