یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / روزنامه خبر ورزشی / سرمربی بانوان ذوب آهن: در مقابل فاجعه داوری کوتاه نمی آیم

سرمربی بانوان ذوب آهن: در مقابل فاجعه داوری کوتاه نمی آیم

سرمربی بانوان ذوب آهن: در مقابل فاجعه داوری کوتاه نمی آیم

سرمربی تیم فوتبال بانوان ذوب آهن اصفهان با انتقاد شدید از وضعیت داوری ها طی هفته‌ها گذشته خطاب به مسئولان سازمان لیگ فوتبال بانوان و همچنین کمیته داوران گفت: مسئولان باید روی چیدمان داوری‌ها نظر ویژه داشته باشند و در مقابل فاجعه داوری کوتاه نمی آیم.

مژگان مدایم زاده پس از باخت پر حاشیه ۲ بریک تیمش در مقابل راه یاب ملل سنندج در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: چند هفته از لیگ امسال می‌گذرد. برای تمام داوران احترام و ارزش قائل بوده و هستم. تاکنون هیچ گونه اظهار نظر و مصاحبه‌ای در خصوص داوران و اشتباهاتی که داشتند، نکردم. ولی در این بازی زمانی که داور چنین اشتباه بسیار بزرگ و فاجعه‌ای در داخل زمین انجام می‌دهد دیگر کوتاه نمی‌آیم وتصمیم گرفتم صحبت می‌کنم.

وی ادامه داد: خانم فهیمی و خانم ناظمی شما که مسئولان ارشد مسابقات فوتبال بانوان هستید؛ لطفاً روی چیدمان داوری نظر ویژه داشته باشید. تیم‌هایی که با انگیزه فقط فوتبال بازی می‌کنند، چرا باید روی اشتباهات چندین و چند باره داوران امتیازات خود را از دست بدهند و از کورس مسابقات و جدول عقب بمانند، آن هم فقط و فقط به خاطر اشتباهات داوران.

وی تاکید کرد: با سند ومدرک تمام این موارد را به سازمان لیگ و کمیته داوران ارائه می‌دهم. در این بازی زمانی که بازیکن مدافع تیم من در نیمه اول یک کارت زرد دریافت کرده و در نیمه دوم زمانی که کمک داور اعلام می‌کند که خطا پشت منطقه جریمه اتفاق افتاده است، داور میدان نباید به تصمیم کمک خود که نزدیک‌تر است احترام بگذارد؟ به همان بازیکنی که قبلاً یک کارت زرد گرفته دوباره کارت زرد نشان می‌دهد؛ یعنی کارت زرد دوم و اخراج! بازیکن تیم من تا دقیقه ۹۶ در داخل زمین به بازی خود ادامه داد، این داور زمین است؟ داوری که بعد از گل به دلیل ایستادن بازیکن تیم ما روی خط در حالی که هیچ تاثیری در روند به ثمر رسیدن گل نداشته اعلام آفساید می‌کند، این داور است؟ داوری که در نیمه اول در موقعیت تک به تک برای ذوب آهن خطا می‌گیرد به دروازه بان سنندج فقط کارت زرد نشان می‌دهد، دروازه بان سنندج آخرین نفری بود که بازیکن من با وی روبرو شد و روی آن خطا شد چرا اخراج نشد؟ اگر خطا گرفتی باید اخراج کنی، چرا که از تیم سنندج بازیکن دیگری باقی نمانده است.

سرمربی ذوب آهن تاکید کرد: بیایید بازی‌ها را نگاه کنید. نباید به خاطر یکسری اشتباهات سر یک تیم را برید و مسئولانی که می‌آیند برای حمایت از فوتبال و ورزش بانوان دل زده شوند. تا کی باید این اشتباهات ادامه پیدا کند. الان ۳ امتیاز تیم من بر می‌گردد. اگر برمی گردد و قبول دارید داورتان اشتباه کرده، بازی ر ا مجدد اجرا کنید. اگر قبول ندارید که این یک فاجعه است و باید یک سنگ اساسی روی فوتبال بانوان گذاشت؛ فوتبال ما با این وضعیت هیچ موقع پیشرفت نمی‌کند.

مدایم زاده خاطر نشان کرد: ناظر داوری دارید. از آنها نظر بخواهید. نظراتشان را اعمال کنید. داور ۴ امروز بالاتر وسرتر از داور میدان بود. به کی باید اینها را گفت؟ اگر اینگونه باشد، در بازی بعد کاری ندارم به داروی بازی نمی‌کنیم و می گویم از همان ابتدا نتیجه را ۳ بر هیچ به نفع داور بازی را اعلام کنید. خانمی که سال گذشته کمک داور بوده امسال داور وسط است با این اشتباهات. اگر حرفی بزنیم، می گویند به ضرر تیم صحبت می‌کنید.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار