پنج شنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
عناوین خبر
خانه / گیلان / سال ۹۶ نرخ بیکاری استان گیلان را تک رقمی می‌کنیم

سال ۹۶ نرخ بیکاری استان گیلان را تک رقمی می‌کنیم

سال ۹۶ نرخ بیکاری استان گیلان را تک رقمی می‌کنیم

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان گیلان ۲.۲ درصد کاهش یافته است گفت: تلاش می‌کنیم تا سال ۹۶ نرخ بیکاری گیلان را تک رقمی می‌کنیم.

به گزارش همیار مردم وبه نقل از تسنیم” محمود ایزددوست پیش از ظهر امروز در نشستی خبری که با حضور جمعی از اصحاب رسانه گیلان برگزار شد با بیان اینکه اشتغال یکی از مشکلات اصلی جامعه است اظهار داشت: کارگروه اشتغال در کنار کارگروه شورای برنامه ریزی یکی از کارگروه‌های مهم استان است.

وی با بیان اینکه استاندار گیلان به اشتغال زایی و کاهش بیکاری در استان گیلان تاکید دارد اظهار کرد: همه مدیران اجرایی باید تلاش کنند مشکل اشتغال جوانان را حل کنند.

ایزددوست با بیان اینکه تا سال ۹۲ کانون کارآفرینی در استان گیلان وجود نداشت تصریح کرد: در سال ۹۳ کانون کارآفرینی در استان گیلان شکل گرفت و استاندار گیلان رئیس این کارگروه و مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی دبیری این کارگروه را برعهده دارد.

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه و سال گذشته در زمینه کارآفرینی یک کرسی ملی را به‌دست آوردیم اعلام کرد: نقش مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال بسیار موثر است و در زمینه ایجاد مشاغل خانگی اقدامات موثری را انجام دادیم.

وی کاهش حوادث ناشی از کار و بیمه بیکاری را از دیگر دستاوردهای اداره کل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان عنوان کرد و گفت: رشد ۶۲ درصدی اشتغال مجدد مستمری بگیران بیمه بیکاری از دیگر دستاورد‌های ما در استان است.

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه برای نخستین بار برای تحول در تعاون، کارگروه ترویج تعاون را در سطح کشور راه اندازی کردیم بیان کرد: استان ما از این نظر به‌عنوان پایلوت انتخاب شد و امیدواریم استان‌های دیگر ما را الگو قرار دهند.

ایزددوست تقویت وساخت اماکن ورزشی در ۷ شهرستان را از جمله برنامه‌های این اداره کل در حوزه ورزش اعلام کرد و گفت: همچنین در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در فضای کسب و کار رتبه نخست کشور را به‌دست آوردیم.

وی از کاهش نرخ ۲٫۲ درصد بیکاری در استان گیلان خبر داد و مطرح کرد: در سال ۹۳ نرخ بیکاری استان ۱۳٫۲ درصد بود و در سال ۹۴ به ۱۱ درصد کاهش یافت و امیدواریم بتوانیم نرخ بیکاری را در سال ۹۵ و ۹۶ به تک رقمی برسانیم.

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه یکی از تکالیف ما ساخت مسکن مهر است اظهار کرد: تلاش کردیم ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهرستان‌های استان راه اندازی کنیم که از این میزان بیش از ۱۰ هزار مسکن آماده شد و تلاش می‌کنیم تا نیمه اول سال مسکن‌های باقی مانده را به اتمام برسانیم.

ایزددوست از افتتاح ۶ طرح در شهرستان‌های تالش, انزلی, صومعه سرا, رودبار و آستانه اشرفیه خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در قالب صنعت,کشاورزی, خدمات و مسکن است و همچنین ۱۰۰ واحد مسکونی تحت عنوان”مهر کارگری” را در انزلی افتتاح می‌کنیم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار