پنج شنبه , ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / روزنامه همشهری / روبات ۴ متری برای کار در شرایط دشوار ساخته شد

روبات ۴ متری برای کار در شرایط دشوار ساخته شد

روبات ۴ متری برای کار در شرایط دشوار ساخته شد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-02 09:05:35Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

دانش > فناوری‌ – همشهری آنلاین:
یک شرکت کره‌ای از ساخت یک روبات غول پیکر انسان‌نما خبر داده که ظاهر و امکانات آن یادآور روبات‌های به نمایش درآمده در فیلم‌های علمی و تخیلی است.
به گزارش مهر، این روبات که توانایی حمل یک انسان را برای هدایت و کنترل دارد ۴ متر طول و ۱.۳ تن وزن دارد.

هدف از طراحی این روبات هدایت آن در شرایط دشوار و غیرقابل تحمل برای انسان‌هاست. روبات مذکور می‌تواند در وضعیت بسیار بد آب و هوایی یا در محیط‌های به شدت آلوده که انسان‌ها قادر به حضور در آنها نیستند، فعالیت کند و وظایف محوله را انجام دهد.

روبات ۴ متری یاد شده فعلا قادر به انجام ماموریت‌های نجات نیست، زیرا برای انجام چنین کارهایی نیازمند استفاده از یک منبع انرژی قابل حمل بزرگ است.

روبات یاد شده در وهله اول کارکردهای صنعتی خواهد داشت و در آینده با افزایش ظرفیت منابع انرژی می‌تواند مسافت‌های بیش‌تری را در نواحی دورافتاده طی کند.

هر یک از بازوهای این روبات ۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و قادر به انجام وظایف متنوعی هستند. قیمت نهایی این روبات و زمان عرضه آن هنوز اعلام نشده است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار