Paste your Google Webmaster Tools verification code here
پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / گیلان / دومین روز «جام جهان پهلوان نامجو» در گیلان چگونه گذشت؟

دومین روز «جام جهان پهلوان نامجو» در گیلان چگونه گذشت؟

مسابقات روز دوم از ساعت ۱۶ روز دوشنبه با حضور ۱۵ ورزشکار پیگری شد که در وزن ۸۱ کیلوگرم ۱۰ وزنه‌برداران از کشورهای ایران، بوسنی و هرزگوین، کامرون، بلغارستان، عراق، ارمنستان، بنگلادش و ترکیه با هم به رقابت پرداختند.

در این وزن در حرکت یک ضرب «آندرانیک کارپتیان» از کشور ارمنستان با مهار وزنه ۱۶۰ کیلوگرمی به نشان طلا دست‌یافته و «الجمیل صفا» از عراق و «بیتولیا یوندر» از بلغارستان به ترتیب نشان‌های نقره و برنز را کسب کردند و در دو ضرب نیز «صفا سلطانی» با مهار وزنه ۱۹۶ کیلویی رتبه نخست را از آن خود کرد و یوندر از بلغارستان و «حسین سلطانی» از ایران دوم و سوم شدند.

در حرکت مجموع این وزن صفا با ثبت رکورد ۳۵۵ کیلوگرم به نشان طلا دست یافته و یوندر بلغاری و «حسین سلطانی» از کشورمان به مدال‌های نقره و برنز رسیدند و آندرانیک کارپتیان از ارمنستان، عدول اوهاب از بنگلادش و عالم داچیچ از بوسنی به رتبه‌های چهارم تا ششم رسیدند.

در دسته ۹۶ کیلوگرم «کیانوش رستمی» و «رضا دهدار» از ایران با ۳ وزنه‌بردار از کشورهای ارمنستان، اردن و قرقیزستان به رقابت پرداختند که در پایان در کمال ناباوری کیانوش رستمی از دست‌یابی به مدال در حرکات یک ضرب و مجموع بازماند اما در دو ضرب مقام نخست را کسب کرد.

در این وزن در یک ضرب «رسول بیکف» از قرقیزستان با مهار وزنه ۱۶۵ کیلوگرمی مقام نخست را از آن خود کرد و «هاکوب» از ارمنستان و «رعد» از اردن دوم و سوم شدند و رستمی با ناکامی در برابر وزنه ۱۷۷ کیلویی از جدول امتیازی حذف شد.

در دو ضرب کیانوش رستمی با بالا بردن وزنه ۲۱۵ کیلویی نفر نخست شد و رسول بیکف از قرقیزستان و هاکوب از ارمنستان دوم و سوم شدند و در مجموع رسول بیکف با رکورد ۳۷۱ کیلوگرم طلا گرفت و هاکوب و رعد دوم و سوم شدند و امروز سه‌شنبه در روز پایانی نیز وزنه‌برداران اوزان ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم رقابت می‌کنند.

از نکات حاشیه‌ای این مسابقات باید گفت که از تمام ورزشکاران شرکت‌کننده در این جام تست دوپینگ گرفته شد تا این بازی‌ها در حد استانداردهای مورد نظر کمیته المپیک قرار داشته باشد.

در حاشیه برگزاری این مسابقات سه دوره کلاس مربیگری در دو بخش علم تمرین و آنتی دوپینگ و همچنین متدولوژی ورزشی با حضور مربیان و افراد شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌ها برگزار شد.

وزنه‌برداران حاضر در این دوره از رقابت‌ها در ۷ وزن المپیکی شامل ۶۱ کیلوگرم، ۶۷، ۷۳، ۸۱، ۹۶، ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم به رقابت می‌پردازند و در نهایت آنهایی که امتیار لازم را کسب کنند جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را به‌دست می‌آورند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوار ابزار