شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / دستور شهردار رشت بر تسریع در بهره برداری از ۱۰ دستگاه اتوبوس طی یک ماه آینده
دستور شهردار رشت بر تسریع در بهره برداری از ۱۰ دستگاه اتوبوس طی یک ماه آینده

دستور شهردار رشت بر تسریع در بهره برداری از ۱۰ دستگاه اتوبوس طی یک ماه آینده

سید محمد احمدی صبح امروز (یکشنبه ۱۳ تیر) با حضور در مجموعه تعمیرگاهی ماشین آلات شهرداری، از روند تعمیر اتوبوس‌های درون شهری و فعالیت بخش فنی این مجموعه بازدید کرد.

شهردار رشت در این بازدید ضمن بررسی امکانات، تجهیزات فنی و آشنایی با پرسنل شاغل در مجموعه تعمیرگاهی، برای اورهال تجهیزات تعمیرگاه برنامه ریزی و تصمیم گیری نمود.

سید محمد احمدی توجه به حمل و نقل عمومی را از اولویت‌های مدیریت شهری عنوان نمود و گفت: تلاش ما بر این است تا با بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های موجود در مجموعه فنی سازمان و رفع کمبودهای موجود در بحث قطعات و تجهیزات؛ با انجام تعمیرات و رفع نیازهای فنی در داخل استان، اتوبوس‌های بیشتری را برای خدمات دهی به همشهریان وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای بین سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت و سازمان همیاری شهرداری‌های کشور در سال ۹۵، خاطر نشان کرد: ۱۰۱ دستگاه اتوبوس برای تعمیر به سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین منتقل شده بود که با پیگیری‌های انجام شده، ۵۲ دستگاه اتوبوس که قابلیت بازسازی داشته، به شهر رشت باز گردانده شد و ۳۲ دستگاه اتوبوسی که قابلیت بازسازی نداشتند، برای فروش در قزوین باقی ماند تا درآمد حاصل از فروش این اتوبوس‌ها برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری رشت هزینه شود.

وی در پایان با ارائه راهکارهایی برای ارتقاء کمی و کیفی تعمیرگاه، دستور مؤکد داد تا نسبت به انجام تعمیرات لازم و تجهیز اتوبوس‌ها در داخل مجموعه اقدام گردد و طی یک ماه آینده ۱۰ دستگاه اتوبوس مورد بهره برداری قرار گیرد.