جمعه , سپتامبر 30 2022
آخرین خبرها
خانه / سیاسی / خون حاج قاسم غربگرایان در کشور را رسوا و ریشه آنها را خواهد کَند
خون حاج قاسم غربگرایان در کشور را رسوا و ریشه آنها را خواهد کَند

خون حاج قاسم غربگرایان در کشور را رسوا و ریشه آنها را خواهد کَند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور نیروهای نظامی خارجی در منطقه تهدیدی برای خلیج فارس است، گفت: ایران در عمل ثابت کرد که تحرکات آمریکا هیچ اثری در شمال خلیج فارس نخواهد داشت.

به گزارش همیار مردم محمد باقر قالیباف صبح امروز (چهارشنبه، ۸ اردیبهشت ماه) در همایش «خلیج فارس خانه ماست» که در دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی با حضور و سخنرانی جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در حال برگزاری است ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و همچنین تبریک ولادت دومین اختر امامت و ولایت امام حسن مجتبی (ع)، روز خلیج فارس را نیز تبریک و به سربازان و حافظان امنیت در خلیج فارس خداقوت گفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خلیج فارس برای ما مهم و باشکوه است ولی باشکوه تر و عظیم تر از آن روزی است که شاهد خروج همه نیروهای نظامی خارجی از منطقه باشیم. آن روز، روز شادی مردم منطقه خواهد بود.

قالیباف افزود: خلیج فارس جگر گوشه مردم ایران است چرا که این مردم شجاع، عزیزان و دلبندان خود را فدای امنیت و ثبات منطقه کرده است.

رئیس قوه مقننه گفت: شهدای بزرگی همچون شهید مهدوی ها در جنگ مستقیم با نیروهای مستقیم آمریکایی  و شهید همتی ها فرمانده ناوچه پیکان در دفاع از سرزمینمان در تجاوز رژیم بعثی و صدام خائن جان خود را فدا کردند. از این جهت خلیج فارس فخر ایرانیان به شمار می آید.

رئیس مجلس با اشاره به نگارش مقاله ای در خصوص راهبردهای استراتژیک در خلیج فارس، عنوان کرد: یادداشتی در رابطه با اهمیت استراتژیک خلیج فارس از منظر استراتژی های بخشی در ۵ حوزه سیاسی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی، اجتماعی و فرهنگی و محیط زیستی و تعامل این ابعاد با مولفه های قدرت داشته ام که تقدیم حضار خواهد شد.

وی امنیت را مهم ترین موضوع و مولفه همه انسان ها در همه مناطق دانست و تاکید کرد: در تمامی فرهنگ ها و ادیان به شکل ویژه ای به بحث امنیت تاکید شده است تا جایی که برخی اندیشمندان به فلسفه امنیت با تعابیر مختلف پرداخته اند. امنیت زمانی مهم تر می شود که در نقاطی با اهمیت خود را نشان دهد. یکی از این مناطق مهم و استراتژیک منطقه خلیج فارس است.

قالیباف تاکید کرد: امروز هرگونه حضور نیروهای نظامی خارج از منطقه، نه تنها موجب حفظ امنیت در منطقه نخواهد شد  بلکه خود آن باعث تهدید و ناامنی در منطقه است.

رئیس مجلس یادآور شد: حضور این نیروهای نظامی خارجی که در رأس آن ها آمریکا قرار دارد باعث از بین رفتن فرصت های اقتصادی در منطقه و خارج از منطقه شده است. اگر امروز شاهد وجود فاصله و شکافی در جنوب و شمال خلیج فارس هستیم به دلیل وجود نیروهای آمریکایی در منطقه است.

قالیباف تصریح کرد: این نیروهای خارجی به منطقه آمده اند تا روندها را ایجاد و کنترل کنند، همچنین آمده اند فرآیندها را به نفع منافع خودشان تغییر دهند چرا که تنها دلیل حضور نظامیان خارج از منطقه تامین منافع خودشان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم و حساس منطقه خاورمیانه در تامین انرژی جهان، افزود: یکی دیگر از دلایل حضور نظامیان خارج از منطقه دخالت در تامین انرژی و حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: مسلم و قطعی است که ایران قوی در عمل نشان داده است هرگز دست آمریکا به شمال خلیج فارس نخواهد رسید و تحرکات آمریکا اثری در شمال خلیج فارس نخواهد داشت. جمهوری اسلامی ایران نشان داد که دست آمریکا را از شمال خلیج فارس قطع کرده است.

قالیباف در  سخنان خود با اشاره به اینکه همان طور که شهادت شهید بهشتی در آغاز انقلاب منافقین را رسوا و ریشه آن ها از کشور کنده شد، گفت: مطمئنم خون شهید سلیمانی نیز غربگرایان در کشور را رسوا و ریشه آن ها از کشور را خواهد کند و سر و صداهای این روزها نیز نشانه روشنی از فعالیت هایی است که می خواهند میدان را در برابر دیپلماسی قرار دهند و دوگانه فرصت طلبانه ایجاد کنند.