شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / خطر نوع شدید کرونا یا مرگ ناشی از آن در کودکان بسیار ناچیز است
خطر نوع شدید کرونا یا مرگ ناشی از آن در کودکان بسیار ناچیز است

خطر نوع شدید کرونا یا مرگ ناشی از آن در کودکان بسیار ناچیز است

نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان می دهد که خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آن در میان کودکان بسیار ناچیز است.

به گزارش همیار مردم  بررسی آمارهای ۱۲ ماه نخست همه گیری کووید-۱۹ در انگلیس نشان داد که تنها ۲۵ فرد زیر ۱۸ سال بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

هرچند افراد مبتلا به بیماری های مزمن متعدد و ناتوانی های عصبی بیشتر در معرض خطر هستند با این حال مجموع خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن در این گروه سنی بسیار کم است.

در حال حاضر واکسن کووید-۱۹ به افراد زیر ۱۸ سال تزریق نمی شود حتی اگر آنان به بیماری زمینه ای مبتلا باشند.

دانشمندان دانشگاه کالج لندن و دانشگاه های یورک، بریستول و لیورپول اظهار داشتند بررسی آنان درباره کودکان، جامع ترین مطالعه انجام شده در همه دنیاست.

آنان داده های بهداشت عمومی در انگلیس را بررسی کردند و دریافتند بیشتر جوانانی که به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ فوت کرده اند دارای مشکلات جسمی زمینه ای هستند.

اگرچه مجموع خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن ناچیز است اما کودکان و جوانانی که جان خود را از دست داده اند بالای ۱۰ سال داشته و از نژاد سیاه و آسیایی بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، متخصصان تخمین زده اند که ۲۵ مورد مرگ و میر در میان جمعیت حدودا ۱۲ میلیونی کودکان در انگلیس به مفهوم مرگ دو کودک به ازای هر یک میلیون نفر بوده است.

منبع ایسنا