Paste your Google Webmaster Tools verification code here
یکشنبه , ۲۲ تیر ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / بین المللی / حمله داعش به اردوگاه آوارگان در کردستان عراق

حمله داعش به اردوگاه آوارگان در کردستان عراق

یک مسؤول نیروهای پیشمرگ اعلام کرد، گروهی از تروریست‌های داعش دام‌های شهروندان در اردوگاه آوارگان “مخمور” را دزدیدند که این مساله موجب نزاع بین نیروهای حفاظتی اردوگاه و عناصر داعش شد.

به گزارش همیار مردم، به نقل از رووداو، سیروان بارزانی،‌ مسؤول نیروهای پیشمرگ اظهار کرد، در پی اینکه اعضای تروریستی داعش اقدام به دزدیدن دام‌های چوپانان روستای “ازیکند” کردند شب شنبه درگیری‌هایی بین نگهبانان اردوگاه مخمور، کسانی که به یاری چوپانان آمدند بودند با عناصر داعش درگرفت.

وی افزود، براساس اطلاعات اولیه دو تن از تروریست‌های داعش کشته شده‌اند اما این مساله تا به این لحظه تایید قطعی نشده است.

نیروهای پیشمرگ چندین حمله نظامی گسترده را به منظور طرد داعش از مناطق کوهستانی واقع در نزدیکی مخمور در جنوب غرب اربیل،‌ پایتخت اقلیم کردستان و با حمایت هوایی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی صورت داده‌اند.

عراق در اکتبر ۲۰۱۷ تکمیل بازپس‌گیری اراضی تحت تصرف داعش از تابستان ۲۰۱۴ را اعلام کرد که یک سوم مساحت کشور را شامل می‌شد، در حالی که داعش از طریق گروهک‌های زیرزمینی خود در سراسر این کشور فعال است و به طور تدریجی دست به حملاتی می‌زند.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی
رفتن به نوار ابزار