جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / گیلان / حضور نیروی دریایی ارتش در دریاهای دوردست در راستای ارتقای دیپلماسی

حضور نیروی دریایی ارتش در دریاهای دوردست در راستای ارتقای دیپلماسی

حضور نیروی دریایی ارتش در دریاهای دوردست در راستای ارتقای دیپلماسی

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا گفت: حضور مقتدرانه در دریاهای دوردست در راستای برقراری امنیت دریایی، حفظ منافع اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای دیپلماسی کشور نقش پر رنگی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امیر دریادار تورج حسنی‌مقدم عصر امروز در همایش «نقش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سیاست راهبردی و حفظ اقتدار ملی» در محل فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا اظهار کرد: مرکز آموزش تخصص‌های دریایی مذکور دارای ۱۷ مرکز آموزشی است.

وی به وجود ۱۶ مرکز علمی و یک مرکز آموزش نظامی در فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا اشاره کرد و افزود: همواره فکرهای جدید برای مقابله با تهدیدها در راستای انجام موفق ماموریت‌های نیروی دریایی در برنامه‌های مرکز مذکور وجود دارد.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا با بیان اینکه ایده‌پردازی و توجه به نخبگان مهم‌ترین عامل برای پیشرفت و تعالی نیروی دریایی راهبردی ارتش است، تصریح کرد: مراکز آموزشی نیروی دریایی ارتش متناسب با شرایط روز، تهدیدها و براساس نیازهای عملیاتی و تاکتیکی تجهیز شده و در راستای اهداف و برنامه‌های بلندمدت نیروی دریایی راهبردی ارتش گام بر می‌دارد.

حسنی‌مقدم، نیروی دریایی را نیرویی تجهیزات‌محور و مهارت‌محور خواند و بیان کرد: ارتقای توانمندی‌های علمی، معنوی و آموزش‌های مبتنی بر عمل برای بهره‌برداری بالای کاری بسیار حائز اهمیت است.

وی به حضور ناوگروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش در دریاهای آزاد اشاره کرد و گفت: حضور مقتدرانه در دریاهای دوردست در راستای برقراری امنیت دریایی، حفظ منافع اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای دیپلماسی کشور نقش پر رنگی دارد.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا با اشاره به موضوع همایش مذکور، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی و دشمنان با روش‌های مختلف می‌خواهند پایه‌های اقتدار ملی ایران اسلامی را متزلزل کرده و بر موقعیت راهبردی نظام اسلامی خدشه وارد کنند.

حسنی‌مقدم یادآور شد: استکبار جهانی با ابزارهای مختلف تحریم، تهدید، نفوذ و تبلیغات گسترده در تلاش است به اهداف شوم خود دست پیدا کند و در پاسخ به همایش «نقش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سیاست راهبردی و حفظ اقتدار ملی» از دو طریق می‌توانیم در راستای دستیابی به حفظ و ارتقای اقتدار ملی یاری‌رسان ولایت امر و فرماندهی معظم کل قوا باشیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی نخستین راهکار است، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های مروارید، دفاع ۳۴ روزه خرمشهر و نبرد نابرابر با استکبار جهانی در ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۶۷ کارکنان نیروی دریایی ارتش حماسه آفریدند.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا بر عمل به فرمان مقام معظم رهبری مبنی براینکه «ما در نقطه ضعف نیستیم بلکه در شرایط بدر و خیبریم» تأکید کرد و گفت: با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و عمل به فرمان ایشان به خواسته‌ها و آرمان‌های والا و بلند خود می‌رسیم.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار