شنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۶
عناوین خبر
خانه / اجتماعی / حضور فعال کشتیرانی ایران در نقاط راهبردی دنیا

حضور فعال کشتیرانی ایران در نقاط راهبردی دنیا

حضور فعال کشتیرانی ایران در نقاط راهبردی دنیا

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از حضور موفق و فعال این کشتیرانی در نقاط راهبردی دنیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد سعیدی‌نژاد ظهر امروز در دیدار با محمدعلی نجفی استاندار گیلان اظهار کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ‌ترین ناوگان ملی کشور و در ردیف نخستین شرکت‌های بزرگ منطقه غرب آسیا مطرح است.

وی به سختی‌ها و مشکلات در دوران‌های مختلف در کشور اشاره کرد و افزود: در دوران دفاع مقدس و تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی شرکت‌ها و کارکنان در کشتیرانی جزو نخستین افراد در تحریم بودند.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دشمنان تصور می‌کردند با تحریم می‌توانند مسیر صادرات و واردات از طریق کشتیرانی را متوقف کنند، تصریح کرد: با توجه به توانمندی بالا در نیروهای متخصص داخلی توانستیم به صورت حرفه‌ای تحریم‌ها را کم اثر کنیم و اجازه تحقق مقاصد دشمنان را ندادیم.

سعیدی‌نژاد متذکر شد: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بنیه قوی می‌تواند بهترین ناوگان را در منطقه داشته باشد و کشورهای حاشیه خلیج فارس نتوانستند این مسیر را بپیمایند.

وی از حضور موفق و فعال کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تمام نقاط راهبردی دنیا خبر داد و بیان کرد: امر مذکور سرمایه و اعتبار برای کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور فعال این شرکت در منطقه خزر و کشورهای سی.آی.اس، اظهار کرد: اتفاق‌های خوبی بین دریای آزاد و کشورهای سی.آی.اس در حال شکل‌گیری است و می‌تواند از مسیر ایران به‌ویژه بندر انزلی استفاده کند.

سعیدی‌نژاد، تحقق امر مذکور را سبب تحول ویژه در بازرگانی کشور خواند و یادآور شد: نتیجه آن می‌تواند توسعه اقتصادی در گیلان را به همراه داشته باشد.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار