پنج شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۷
عناوین خبر
خانه / روزنامه کیهان / حجت‌الاسلام والمسلمین شجونی یار صدیق امام و رهبری دار فانی را وداع گفت

حجت‌الاسلام والمسلمین شجونی یار صدیق امام و رهبری دار فانی را وداع گفت

حجت‌الاسلام والمسلمین شجونی یار صدیق امام و رهبری دار فانی را وداع گفت

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران صبح دیروز دار فانی را وداع گفت.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی که به علت عارضه قلبی و کاهش قند خون روز شنبه در بیمارستان فیروزگر تهران بستری شده بود صبح دیروز دار فانی را وداع گفت.
حجت‌الاسلام جعفر شجونی از مبارزان قبل از انقلاب اسلامی بود که در کارنامه فعالیت‌های مبارزاتی خود همراهی با شهید نواب صفوی را داشت.
وی متولد ۱۳۱۱ در شهرستان فومن بود و در دوران رژیم پهلوی به دلیل همراهی با نهضت امام خمینی زندانی و دستگیر شده بود.
تشییع از مسجد هدایت
پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین جعفر شجونی از اعضای فقید جامعه روحانیت مبارز تهران و شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ، ساعت ٩ صبح امروز دوشنبه ١٧آبان ماه از مسجد هدایت واقع در پاسداران، نیستان سوم بلوار شهرزاد، خیابان هدایت تشییع و سپس در قطعه ۲۱ بهشت زهرا(س) در جوار شهدای هفتم تیر به خاک سپرده خواهد شد.
آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بر پیکر مرحوم حجت الاسلام شجونی نماز می‌خواند.
خبر دیگر این که مراسم ختم مرحوم حجت‌الاسلام جعفر شجونی ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ روز چهارشنبه (۱۹ آبان ماه) در مسجد نور تهران برگزار می‌شود.
مرحوم شجونی
از مبارزین فعال قبل و بعد از انقلاب بود
آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به درگذشت حجت‌الاسلام شجونی از اعضای جامعه روحانیت درباره ویژگی‌های وی اظهار داشت: مرحوم شجونی از مبارزین فعال قبل و بعد از انقلاب بود و منبرهای او وجهه مبارزه‌ای داشت.
آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه مرحوم شجونی حقیقتا به اصل ولایت چه در زمان امام و چه در زمان مقام معظم رهبری به شدت پایبند بود ، تاکید کرد:‌ ایشان در امر حمایت از ولایت بسیار محکم و استوار گام برمی‌داشت و در اجرای دستوراتی که امام می‌دادند، جزو افراد فعال بود.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به نقش مرحوم شجونی در پخش اعلامیه‌های امام در دوران خفقان رژیم شاه یادآور شد: ایشان از اعضای فعال جامعه روحانیت مبارز بود که در جلسات نیز حضور داشت و امیدوارم خداوند ایشان را رحمت کند. وی همچنین به نقش حجت‌الاسلام شجونی در دوران فتنه اشاره کرد و گفت: آن مرحوم در جریان فتنه از افرادی بود که بسیار محکم در مقابل فتنه ایستاد و افشاگری و روشنگری کرد و نقش بسیار خوبی داشت.
رئیس‌مجلس تسلیت گفت
علی لاریجانی رئیس‌مجلس شورای اسلامی نیز با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز را تسلیت گفت.
در این اطلاعیه آمده است : درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین آقای شیخ جعفر شجونی نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران و حزب مؤتلفه اسلامی را به دوستداران و بیت محترم تسلیت گفته، برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
بیانیه جامعه روحانیت ، جمعیت وعاظ
و حزب موتلفه
جامعه روحانیت مبارز تهران ، حزب موتلفه اسلامی و جامعه وعاظ نیز به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه با اشاره به شخصیت و سوابق حجت‌الاسلام شجونی آمده است : او که با ۲۵ بار تحمل زندان از پیشتازان روشنگری در عصر تاریک پهلوی بود، شجاعتی کم نظیر در بیان آنچه حق می‌یافت داشت و مبارزه خود را از دوره نهضت ملی شدن صنعت نفت در کنار شهید نواب صفوی آغاز نموده بود. با آغاز نهضت امام خمینی، منبرهای آتشینش کابوس دژخیمان بود و صراحت کلامش که همراه با لطافت، خلوص، صفا و فروتنی بود، جذب‌کننده جوانان به مبارزه شد تا سرانجام در پاریس به جمع یاران امام پیوست و در پرواز دوم انقلاب، به ایران بازگشت. در این بیانیه همچنین تصریح شده است : معتقد به کار جمعی بود و در تشکل‌های معتقد به ولایت فقیه، همچون جامعه روحانیت مبارز، جامعه وعاظ و حزب موتلفه اسلامی پرخروش ظاهر می‌گشت. در طول سال‌های مبارزه حبس و ممنوع المنبر شدن مانع او برای تلاش در جهت بصیرت افزایی جامعه نشد و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، هیاهوی دشمنان از انگیزه او نکاست. شجاعت او در بیان حقایق همراه با شجاعت پذیرش و اعلام خطا در هنگام یافتن حقیقتی برخلاف نظر خویش بود.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار