شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
خانه / گیلان / جلسه مشترک بین اداره کل هواشناسی استان گیلان با مؤسسه تحقیقات برنج کشور
جلسه مشترک بین اداره کل هواشناسی استان گیلان با مؤسسه تحقیقات برنج کشور

جلسه مشترک بین اداره کل هواشناسی استان گیلان با مؤسسه تحقیقات برنج کشور

برگزاری جلسه مشترک بین اداره کل هواشناسی استان گیلان با مؤسسه تحقیقات برنج کشور در راستای توسعه همکاری‌های کاربردی و پژوهشی

به گزارش پایگاه خبری همیار مردم به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان گیلان، به منظور توسعه همکاری‌های علمی، تبادل داده‌ها و اطلاعات طرفین و انجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک این جلسه برگزار شد.

خانم دکتر حسینی رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور هدف از برگزاری این جلسه را افزایش ارتباطات دوجانبه فعالیت‌های کاربردی و پژوهشی و استفاده بهتر از پتانسیل‌های دو دستگاه اعلام نمود. ایشان تأکید نمودند جهت انجام کارهای مشترک کاربردی و پژوهشی در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت نیاز به تنظیم تفاهم‌نامه بین دو دستگاه می‌باشد.

آقای مهندس دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان فعالیت‌های اداره کل هواشناسی استان و کارهای مشترک دو مجموعه در سال‌های گذشته و در حال حاضر، میزان نفوذ خدمات هواشناسی به جامعه کاربری را در چند سال اخیر بسیار رضایتمند توصیف کرد. ایشان در ادامه بیان کردند کارها در گذشته بصورت انفرادی بوده ولی امروزه باید به‌صورت سازمان‌یافته و در غالب تفاهم‌نامه باشد. در این جلسه مدیرکل هواشناسی گیلان درخصوص سامانه توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) و اهمیت اطلاع‌رسانی به جامعه کاربردی توضیحاتی ارائه نمودند.

در پایان طرفین به توافق رسیدند که تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین مؤسسه تحقیقات برنج کشور و اداره کل هواشناسی استان گیلان منعقد شود و براساس این تفاهم نامه همکاری‌ها در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت (یک‌ساله)، میان‌مدت (دو ساله) و بلند‌مدت (پنج ساله) تنظیم شود همچنین طرح‌های پژوهشی مشترک و برگزاری دوره‌های آموزشی بر پایه تفاهم نامه بعد از برگزاری جلسات تخصصی انجام شود.