Paste your Google Webmaster Tools verification code here
چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
عناوین خبر
خانه / اجتماعی / تکمیل ۱۰ پروژه اقتصاد مقاومتی تا پایان امسال

تکمیل ۱۰ پروژه اقتصاد مقاومتی تا پایان امسال

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تکمیل ۱۰ پروژه در حوزه جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی در قالب اقتصاد مقاومتی تا پایان سال جاری خبر داد.

نعمت الله ترکی در تشریح تکمیل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان تهران گفت: براساس ابلاغیه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور مبنی بر معرفی پروژه‌های اولویت دار در سطح استان که اسفند ماه سال گذشته انجام شد، دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مکلف شد تا پروژه های خاص اولویت‌دار که از سوی دستگاه‌های اجرایی معرفی می‌شوند را پس از بررسی و پالایش به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارائه کند.

وی افزود: بر همین اساس شاخص‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران با معیارهای حفظ اشتغال موجود و مولد، بهبود معیشت اقشار آسیب پذیر، بهبود شرایط اقتصادی و مقابله با تحریم تعیین شد. از میان پروژههای معرفی شده به کشور، ۲۶ پروژه که متعلق به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی و میراث فرهنگی و گردشگری است مورد تصویب قرار گرفت که باید تا پایان سال جاری اجرا شده و مورد بهره برداری قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی در سال جاری، ۷ پروژه مصوب شده است که سه پروژه تا انتهای سال ۹۸ نهایی می‌شود. همچنین فاز اول پروژه تبدیل روستای قشلاق جیتو در قرچک به دهکده سفال و سرامیک در دهه فجر ۹۸و  ۴ پروژه برای تکمیل فازهای بعدی در سال ۹۹ در دستور کار قراردارند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود به پروژههای بخش جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: در حوزه جهاد کشاورزی هم ۱۱ پروژه شاخص در بخشهای تولیدی، کشاورزی، دامی، باغی و زراعی است که تاکنون ۶ پروژه خاتمه یافته و همچنین یک پروژه فاز اول پالایشگاه شیر کاله در دهه فجر افتتاح میشود و  پروژههای افزایش تولید ماهیان آکواریومی، تکثیر و پرورش زالوی طبی بهداشتی، احداث گلخانه مدرن ۸ هکتاری فراکشت پارسیان و فازهای بعدی پالایشگاه شیر کاله در حال اجراست. اولویت ما اتمام پروژههای بالای ۶۰ درصد پیشرفت واقعی است.

درباره‌ی همیار مردم

پایگاه خبری و تحلیلی همیار مردم برای تسهیل در رفاه و دسترسی کم هزینه به اخبار روز بنیان نهاده شد. در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. جانشین مدیرمسئول و دبیر شورای سیاست گذاری: آرزو زلفعلی پور علی آبادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

رفتن به نوار ابزار